Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (MSÜ) Girecek Adayların Dikkatine

  14 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı(MSÜ) ilimizde BAİBÜ Göllköy Kampüsünde bulunan Fakültelerde yapılacaktır.

  Sınav Binalarına Son Giriş Saatleri ve Sınav Başlama Saatleri

  Adaylar saat 08.45’ten itibaren Sınav Binalarına alınmaya başlayacaktır.

  Saat 10.00’dan sonra hiçbir aday sınav binalarına alınmayacağı için adayların sınav saatinden en az bir-bir buçuk saat önce sınav binalarında olması gerekmektedir.

  Adayların Mutlaka Yanlarında Olması Gerekenler:

  • Sınav Giriş Belgeleri
  • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı

  Adayların Mutlaka Yanlarında “Olmaması” Gerekenler:

  Adayların sınava getirilmesi yasak olan araç-gereçleri yanlarına mutlaka almamaları gerekiyor.
  Bu eşyalar;

  • Çanta, cüzdan, cep telefonu, saat (kol saati ve her türlü saat), kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla; anahtarlık, her türlü araç anahtarı, plastik ve metal içerikli eşyalarla (başörtü için kullanılan boncuklu/boncuksuz toplu iğne, metal para, anahtarlıksız basit ev anahtarı, ulaşım kartı, basit tokalı kemer, basit tel toka ve basit piercing hariç), her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı vb. kartlarla,
  • Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,
  • Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,
  • Kalem, silgi, kalemtıraş, her türlü müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla,
  • Şeffaf pet şişe içerisinde bandajı çıkarılmış su hariç içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle,
  • İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri olarak belirtildi.

  İl Nüfus Müdürlükleri Açık Bulundurulacak

  Nüfus Cüzdanlarını kaybeden adaylar sınava alınamadığından İl/İlçe Nüfus Müdürlüğünün sınav günleri açık bulundurulması kararı alındı.

  • MSÜ için 14 Haziran 2020 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutularak, sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafını yanında getiren adaylara sadece “Geçici Kimlik Belgesi” verilmesi İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

  Adaylara Maske ve Dezenfektan Mendil Verilecek

  Pandemi önlemleri kapsamında; sınav binası girişinde sınav binalarına sosyal/fiziksel mesafe kuralına göre sıra oluşturulması, oturacağı masa ile adayların ellerine dezenfektan uygulaması yapılması ile maske ve dezenfektan mendil dağıtımı yapılacak.

  Sosyal/Fiziksel Mesafeye Dikkat Edelim

  Yaşamakta olduğumuz küresel Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yığılmayı önlemek ve adayların/görevlilerin binaya alınmasında sosyal/fiziksel mesafeyi korumak için şerit ile ayrılmış ayrı bir alan oluşturulacak, bu alana adaylar ve görevliler dışında hiç kimseyi alınmayacaktır.

  Bu nedenle, sınavlara girecek adayların ailelerinin sınav bahçesi ve bina alanlarında bulunmalarına müsaade edilmeyecektir.

  Adaylar Sınav Başlama Saatinden “En Az” Bir-Bir Buçuk Saat Önce Sınav Merkezlerinde Hazır Olacak

  Pandemi önlemleri kapsamında maske dağıtımı ve dezenfektan uygulaması yapılması, adayların binalara girişlerinde üst araması ve kimlik kontrolleri ve esnasında oluşabilecek gecikmelerden dolayı, adayların sınav başlama saatinden en az bir-bir buçuk saat önce sınav merkezleri önünde hazır bulunmaları gerekmektedir. Adayların sınav binalarını birkaç gün önceden görmesi de yaşanabilecek zaman kayıplarının önüne geçecektir.

  Sınava Girecek Bütün adaylara başarılar dileriz.


  SINAV BİNALARIMIZ

  BAİBÜ/ EĞİTİM FAKÜLTESİ
  BAİBÜ / İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
  BAİBÜ / FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
  BAİBÜ / SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
  BAİBÜ / İLAHİYAT FAKÜLTESİ
  BAİBÜ / MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
  BAİBÜ / ZİRAAT VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

   


  YKS Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı ve Adaylara Önemli Duyurular Haberine ulaşmak için: https://wp.me/p3rH4U-Jp7

  Önceki İçerikPandemi Sürecinin Uluslararası Öğrenci Hareketliliğine Etkileri
  Sonraki İçerikSürekli İşçi Temizlik Görevlisi Alımı Sözlü Sınav Tarihleri ve Aday Listesi