Linux 2013 Yaz Eğitim Kampı AİBÜ’de Başladı

  ‘Özgür, ücretsiz ve güvenilir’ yazılımlar kullanılmasını sağlamak amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Linux 2013 Yaz Eğitim Kampı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde başladı. 31 Ağustos Cumartesi gününe kadar sürecek kampta 200’ü aşkın öğrenci Linux Sistem Yönetimi ile ‘PHP’, ‘Ruby on Rails’ ve ‘Java EE’ ile programlama konularında eğitim alacak.

  Linux 2013 Yaz Eğitim Kampı, Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ile İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD) tarafından PHP Geliştiricileri Derneği’nin desteğiyle geçtiğimiz yıldan bu yana Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenleniyor. Ücretsiz olan eğitim kampına bu yıl 81 ilden 200’ü aşkın kişi katılıyor.

  Üniversite öğrencilerine ve kamu personeline öncelik verilen ve yaklaşık 800 kişinin başvurduğu eğitim kampında şu anda başta üniversite öğrencileri olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Adalet, Sağlık, Kültür ve Turizm Bakanlıkları gibi kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar ile özel sektör çalışanları faydalanıyor.

  Kamp süresince 3 sınıfa birinci ve 1 sınıfa ikinci düzey Linux Sistem Yönetimi, 2 sınıfa PHP ile programlama, 1’er sınıfa ise ‘Ruby on Rails’ ve ‘Java EE’ ile programlama konularında eğitim verilecek. 31 Ağustos Cumartesi günü sona erecek Linux 2013 Yaz Eğitim Kampının sonunda düzenlenecek törenle öğrencilere Katılım Belgeleri verilecek.

  Önceki İçerikBTSO Başkanı Ateş, Rektör Coşkun’u Ziyaret Etti
  Sonraki İçerikAtölye Makinelerini Kendileri Üretip Okullarına Armağan Ettiler