Kariyer Merkezi Mezun Söyleşilerinin ilki gerçekleştirildi

  Üniversitemiz Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezinin düzenlediği “Kariyer Söyleşileri” programının ilki Eğitim Fakültesi mezunlarına yönelik olarak Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleşti

  Etkinliğe; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üzeyir Ok, Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) Müdürü Doç. Dr. Murat Tarhan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mezunlar Derneği (İBUMED) Başkanı Nihal Öğten ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

  İBUMED Başkanı Nihal Öğten’in öğrencilere İBUMED ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vermesiyle başlayan etkinlikte; KARMER Müdürü Doç. Dr. Murat Tarhan da “Mezun Söyleşileri” programlarıyla mezun-öğrenci iletişim ve etkileşiminin güçlendirilmesini hedeflediklerini, devam edecek bu tür faaliyetlerle tecrübe paylaşımlarının sürekli bir hal alarak öğrencilere lisans sonrası hayatlarında önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını belirtti. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üzeyir Ok ise yapılan etkinliği çok önemsediğini ifade ederek tüm akademik birimlerde yaygınlaşmasının ümit ettiğini belirtti ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

  Etkinlik Üniversitemiz mezunlarından T.C. Milano Eğitim Ateşesi Prof. Dr. Tolga Erdoğan’ın çevrimiçi konuşmalarıyla devam etti. Üniversitemiz mezunu olmanın ayrıcalıklarından bahseden Erdoğan, öğrencilere kariyer serüvenini anlattı. Öğretmen Bahar Ertekin ve Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Recai Akkaya ise öğretmenlik ve akademisyenlik tecrübelerini katılımcılarla paylaşarak Öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı.

  Etkinlik KARMER Müdürü Doç. Dr. Murat Tarhan tarafından konuşmacılara teşekkür belgesi verilmesiyle sona erdi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/1068
  Önceki İçerikMehmet Akif Ersoy’un Vefat Yıl Dönümü Mesajı
  Sonraki İçerikSosyalfest tanıtım programı gerçekleştirildi