Genç istihdamını destekliyoruz

  Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Bolu Meslek Yüksekokulu’nda İşletme, İktisat, Maliye, Bankacılık ve Sigortacılık, Muhasebe ve Vergi bölümlerinde eğitim gören öğrencilerimiz için sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla, MARKA ve Bolu SMMMO ile mesleki eğitimler düzenlenmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

  Mezuniyet sonrası öğrencilerimizin iş bulma sürecini kolaylaştıracak uygulamalı muhasebe eğitimine ilişkin detayları içeren protokol; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) İİBF ile Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (Bolu SMMMO) arasında gerçekleştirildi.

  Öğrencilerimizin akademik gelişim ve istihdam süreçlerine büyük katkı sağlanacak

  Protokol metni; Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın katılımıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Bolu Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Rahmi Yücel, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Bolu Müdürü Mesut Çınar ve Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı İlkay Bağatır tarafından imzalandı.

  Kalkınma ajanslarının genç istihdamını artırmak amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetler arasında yer alan mesleki eğitimlerle, firmaların insan kaynağı kalitesinin ve üretim/hizmet kabiliyetlerinin artırılması hedefleniyor. Bu kapsamda Üniversitemizle yapılan iş birliği çalışması, atölye ve eğitim sürecinde kursiyer olacak öğrencilerimizin akademik gelişimine ve istihdam süreçlerine büyük katkı sağlayacak. Protokol kapsamında öğrencilere, çalışma hayatında ihtiyaç duyacakları bilgisayarlı muhasebe, mersis uygulamaları, internet vergi dairesi uygulamaları ve benzeri konularda uygulamalı eğitimler verilecek.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/ab9k
  Önceki İçerikSürdürülebilirlik Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Programı gerçekleştirildi
  Sonraki İçerikBAİBÜ Sağlık Sohbetleri 2/ Beslenme ve Kanser