Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliği (KA131) Sonuç İlanı (I. ÇAĞRI)

  Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliği (KA131) Sonuç İlanı

  (2023-2024 Akademik Yılı –2023 Bütçesi – I. ÇAĞRI)

  2023-2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Başvuru Sonuçları aşağıda yer almaktadır. Bu kapsamda AŞAĞIDA YER ALAN BİLGİLERİ DİKKATLE OKUYUNUZ.


  1. Değerlendirme, 100’lük sistemde Akademik Not Ortalamasının %50’si ile Yabancı Dil Notunun %50’si alınarak ve nihai olarak Erasmus Puanı elde edilerek yapılmıştır.
  2. Yerleştirme Erasmus Puanının, Fakülte/MYO/YO/Enstitü içerisinde bölümler de dikkate alınarak en yüksekten en düşüğe sıralamasıyla yapılmıştır.
  3. Değerlendirmede bölümler arası çeşitlilik kriteri dikkate alınmıştır.
  4. Başvurularda ikili anlaşmalarda yer alan kontenjanlardan en üst seviyede yararlanılmaya çalışılmıştır. Bu sebeple fakülteler arası kontenjan aktarımı yapılmıştır.
  5. Yedek listesi kendi bölümü içerisinde sıralanmıştır.
  6. Listede yedek aday bulunmayan bölümlerde feragat halinde, ikili anlaşmalar kapsamında kontenjan olması şartıyla, genel listede yedek adaylar içerisinde en yüksek Erasmus notu olan öğrenciye ASİL hakkı tanınacaktır.

  • Sonuç ilanında hareketliliğe hak kazanan öğrencilerimiz, programdan yararlanacaklarına dair onay vermek üzere erasmusoutgoing@ibu.edu.tr ye 10.2023 Çarşamba günü saat 17.00’ a a dek e-posta göndermeleri gerekmektedir.
  • Hareketliliğe 4. Sınıfta katılacak öğrencilerin derslerin eşleşmemesinden kaynaklı dönem uzama risklerini göz önünde bulundurmalıdırlar.
  • Yerleştirilen Üniversitede programına devam etmek istemeyen öğrenciler Koordinatörlüğümüze dilekçe vererek haklarından feragat edebilirler. Haklarından vazgeçmek isteyen (feragat etmek isteyen) öğrenciler 10.2023 Çarşamba günü saat 17.00’ a dek Koordinatörlüğümüze dilekçe vermelidir. Dilekçe, ofisimize şahsen teslim edilebilir veya dilekçe  erasmusoutgoing@ibu.edu.tr  e-posta adresine gönderilmelidir.
  • Feragat halinde 26.10.2023 tarihi itibariyle yedek listeye geçilecektir.
  • Zamanında feragat etmeyen öğrencilerden bundan sonraki Erasmus başvurularında puan kesilecektir.
  • Sonuçlara itiraz 25.10.2023 Çarşamba günü saat 17.00’ a dek Koordinatörlüğümüze dilekçe verilerek yapılabilir. Dilekçe, ofisimize şahsen teslim edilebilir veya erasmusoutgoing@ibu.edu.tr e-posta adresine gönderilebilir.
  • Söz konusu sonuçlar bir ön değerlendirmedir. Kesin kayıt hakkı, karşı kurumların onayından sonra gerçekleşecektir. Bu nedenle ön kabulu gerçekleşen adayların karşı kuruma yerleşmesi kesin değildir.
  • Yerleştirilen adaylar için 27.10.2023 Cuma günü saat 10.30-12.00 arasında Erasmus Ofisi tarafından süreç ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

  Toplantı Yeri: Öğrenci Merkezi Binası, Gençlik ofisi, Zemin kat, Çok Amaçlı Salon 2

  • Toplantıya katılım zorunludur. Süreç ile ilgili ayrıca bir bilgilendirme toplantısı yapılmayacaktır.

  Erasmus sonuç listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  Erasmus Feragat dilekçe formatına buradan ulaşabilirsiniz.

   

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/dl28
  Önceki İçerikRekreasyon etkinlikleri
  Sonraki İçerikAkagev – Akademik Gelişim Veri Tabanı