‘Deri İle Yeniden’ Sergisi, Kipa AVM’de

  Ülkemizde en büyük deri üretim bölgelerinden biri olan Gerede’de eğitim gören Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) öğrencileri, el emeği göz nuru deri ürünleri ile hem iş yaşamına hazır olduklarını gösteriyorlar hem de sektöre katkı sağlıyorlar. Gerede MYO Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi programı öğrencilerinin ‘Deri İle Yeniden’ sergisi, Gülezler Konağı’nın ardından bu kez Kipa AVM’de açıldı. Sergide, ahşap tabanlı ayakkabılardan takunya ve çarıklara, çanta ve kemerden kraft çalışmalı tablolara kadar pek çok deri ürünü yer alıyor.
  Açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gençer, Gerede MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mesut Aköğretmen, Öğr. Gör. Semra Bozdoğan, Yüksekokul Sekreteri Seyit Oral, Kipa Mağaza Müdürü Ersen Göktaş, Bolderi işletmesinin sahibi Serdar Baygın ile öğrencilerin katıldığı sergi, 1 Haziran Pazar günü sona erecek.
  Serginin açılışında konuşan Prof. Dr. Gençer, geleneksel ve modern çalışmaların birleştirilmesiyle elde edilen ürünlerin, deri ürünleri tasarımında önem arz ettiğine işaret etti. Meslek Yüksekokullarından mezun olanların daha kolay iş bulabildiklerini hatırlatan Prof. Dr. Gençer, bu okullardaki her meslek dalının ‘altın bilezik’ niteliğinde olduğunu söyledi.
  Açılışın ardından Prof. Dr. Gençer; Gerede MYO öğretim elemanları, öğrenciler ve Kipa yetkilileri ile birlikte sergiyi gezdi.

  Önceki İçerikİzzet Baysal Gençlik Orkestrası Bolu, Kütahya ve Düzce’de Konser Verdi
  Sonraki İçerikAİBÜ Personel Futbol Turnuvası Fikstürü