“Cumhuriyet Döneminde Bolu’da Ekonomik Hayat” konulu konferans gerçekleştirildi

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezinin (BAMER) düzenlediği “Cumhuriyet Döneminde Bolu’da İktisadi Hayat” konulu konferans Gülezler Konağı’nda gerçekleştirildi.

  Gerçekleştirilen konferansa akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katılırken BAİBÜ Öğr. Üyesi Prof. Dr. Nuray Özdemir Tiryaki konuşmacı olarak katıldı.

  Bolu Gülezler Konağında düzenlenen konferansta BAİBÜ Öğr. Üyesi Prof. Dr. Nuray Özdemir Tiryaki, Cumhuriyet döneminde Bolu’daki iktisadi hayat üzerine katılımcılara bilgi verdi. Bolu’nun Cumhuriyet ile birlikte gelişimini aktaran Özdemir Tiryaki, Bolu’da çarpık kentleşmenin nadir görüldüğüne ve stratejik konumunun önemine vurgu yaptı. Tarımdan, madenciliğe, sanayiden, turizme kadar Bolu’nun Cumhuriyet ekonomisine katkı sağlamış zenginlikleri hakkında konuşan Özdemir Tiryaki, yarım kalan projelerin ise günümüzde tamamlanacağı düşüncesini katılımcılarla paylaştı.

  Konferans, BAMER Müdürü Dr. Azize Aktaş Yasa’nın, Prof. Dr. Nuray Özdemir Tiryaki’ye Teşekkür Belgesi vermesi ile sona erdi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/rv5f
  Önceki İçerikErasmus+ (KA131) (2022-2023 Bütçesi) Personel Ders Verme Hareketliliği I. Çağrı Sonuçları
  Sonraki İçerikAfgan Büyükelçiden Üniversitemize ziyaret