Bolu Turizm Sektörü Temsilcilerine BATIKAF Tanıtıldı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nce, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün turizm sektörü temsilcileriyle düzenlediği Şubat ayı toplantısında, Batı Karadeniz Kariyer Fuarı hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirildi.

  Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bolu’daki turizm sektörü ile kamu kurumları arasında iş birliğinin güçlendirilmesi ve faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunulması amacıyla her ay sektör temsilcilerinin katılımıyla toplantı düzenliyor.

  Narven Termal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Şubat ayı toplantısına; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Gürel, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asım Saldamlı, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsa Bayhan, Bolu Kosgeb İl Müdürlüğü yetkilileri ile  turizm sektöründen otel ve acenta yönetici ve temsilcileri katıldı.

  Yetenek Her Yerde-Yetenek Kapısı Platformu Üzerinden Sağlanacak İletişim Devam Edecek

  Toplantıda, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Gürel, 25 ve 26 Mart 2022 tarihlerinde 16 paydaş üniversitenin katılımıyla Üniversitemizde gerçekleştirilecek ve öğrenci ve mezunları iş dünyasıyla buluşturacak Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’nı tanıtıcı bir sunum yaptı.

  Prof. Dr. Gürel sunumunda, BATIKAF’ın amacı, ulusal ve bölgesel düzeyde sağlayacağı kazanımları, Üniversitemizde ve paydaş üniversitelerde gerçekleştirilen hazırlık çalışmalarını, iş dünyasına ve katılımcılara faydalarını, yapılması planlanan etkinlikleri ve turizmcilerin fuarda yer alması sayesinde elde edilebilecek iş birliği fırsatlarını anlattı.

  Sunumunun sonunda otel işletmeleri ve seyahat acentaları yöneticilerinin sorularını cevaplayan Prof. Dr. Gürel, BATIKAF’a katılacak işletmelerin, öğrenci ve mezunlarla sağladığı iletişimi, BATIKAF’tan sonra da Yetenek Her Yerde-Yetenek Kapısı platformu üzerinden sürdürebileceğine dikkat çekti.

  Toplantıda, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay’ın açılış konuşmasının ardından Müdür Yardımcısı Fazıl Karaduman, müdürlük faaliyetleri ve projeler hakkında sunum yaptı. Bolu Kosgeb İl Müdürlüğü’nce ise, küçük ve orta boy işletmelere sağlanan desteklerle ilgili sunum yapıldı. Soru-cevap ve değerlendirmelerin ardından Bolu’daki turizm işletmelerinde 20 yılın üzerinde görev yapan 10 işletme yöneticisine teşekkür plaketleri takdim edildi.

  Önceki İçerikDünya Rehberler Günü: Turizm Rehberliğinde Beklentiler ve Yenilikler
  Sonraki İçerikTaziye Mesajı (Erdal ERDEM’in Annesi, Gülsen ERDEM’in Kayınvalidesinin Vefatı)