Bitki Dünyasını İllüstrasyonla Yansıttılar

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencilerinin mikroskopta gördüklerini daha rahat çizebilmelerini sağlamak amacıyla eğitimlerinde yaptıkları çalışmalar, ‘Bilimden Sanata Bitkiler Dünyası’ 1. İllüstrasyon Sergisinde sanatseverlerle buluştu.

  Bilimden Sanata Bitkiler Dünyası 1. İllüstrasyon Sergisi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Galerisinde açıldı. Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar başkanlığında Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Ayşegül Gürdal Pamuklu ve Arş.Gör. Arzu Dursin ile Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlileri Naciye Somuncu Demir ve Ülkü Yeşilyurt tarafından düzenlenen serginin açılışına AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’da katıldı.

  AİBÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 2. sınıf öğrencilerinin mikroskopta gördüklerini daha rahat çizmelerini sağlamak amacıyla “Makrodan Mikroya Açılan Dünyada Bilim ve Sanatın Buluşması” projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında 6 hafta eğitim alan öğrencilerin yaptıkları çalışmalar, ‘Bilimden Sanata Bitkiler Dünyası’ sergisinde sanatseverlerle buluştu.
  Serginin açılışında bir konuşma yapan Prof. Dr. Mehmet Bahar, sergide çok güzel çalışmaların ortaya çıktığını ve bu tür çalışmaları gelecek yıllarda da devam ettirmek istediklerini ifade ederek, serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

  Serginin açılışından sonra Rektör Prof. Dr. Coşkun, Prof. Dr. Bahar ve diğer öğretim üyeleri ile birlikte sergiyi gezdi. 120 eserin yer aldığı sergi, 10 Mayıs Cuma gününe kadar gezilebilir.

  Önceki İçerikAİBÜ’de Seramik Kursu Açılıyor
  Sonraki İçerikBolu Çimento Genel Müdürü Doğansel, Rektör Coşkun’u Ziyaret Etti