BAİBÜ’lü Öğrencilerden Okul Öncesi Çocuklar İçin Eğlenceli Videolu Etkinlikler

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2 ve 3’üncü sınıf öğrencileri, pandemi nedeniyle daha çok evlerde vakit geçirilen bu dönemde, okul öncesi çocukların eğitim-öğretim faaliyetlerinden uzak kalmaması için, eğitici ve eğlenceli video etkinlikleri hazırlayarak yayınladılar.

  Okul Öncesi eğitimi alan 110 öğretmen adayı öğrencimiz, danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Pelin Aksüt’ün yaptığı Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, “Pandemide Evde Kalalım, Haydi Birlikte Etkinliklerle Eğlenerek Öğrenelim” projesini hayata geçirdiler.

  Okul öncesi çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sunmayı hedefleyen proje, pandemi nedeniyle daha çok evlerde vakit geçirmek zorunda kalan çocukların, ebeveynleri ile birlikte sıkılmadan, kolayca yapabilecekleri eğitici, yaratıcı ve eğlenceli etkinlikleri içeriyor.

  Ebeveynlerin, okul öncesi çocukları için ev ortamında kolaylıkla hazırlayabilecekleri etkinliklerden oluşan videoların yer aldığı web sitesinde, “Oyun Evim”, “Evimizin Orkestrası” gibi sevilen pek çok etkinlik, ebeveynlerin ve çocukların erişimine açık bulunuyor.

  İlgili videoların bulundukları kanal isimleri ve bağlantı adresleri.

  BAİBÜ Okul Öncesi Öğretmenliği
  https://www.youtube.com/channel/UCwjFTrEZhkVWm7AuMgIf6sA

  Baibü Okul Öncesi Öğrt. 2.Sınıf
  https://www.youtube.com/channel/UCjo7oPRHedEPOSxDWNx7stQ

  BAİBÜ Okul Öncesi 3
  https://www.youtube.com/channel/UC1uq9PUg2TYA7GMr9JWkjAQ

  Önceki İçerikÜniversite-Sanayi İş Birliğinde Önemli Bir Proje Daha İmzalandı
  Sonraki İçerikRektör Alişarlı, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ni Ziyaret Etti, Fidan Dikimi Etkinliğine Katıldı