BAİBÜ’den 23 Nisan’da “Çocuk Üniversitesi” Müjdesi

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Anneler Üniversitede Okulu ve 60+ Tazelenme Üniversitesinden sonra Çocuk Üniversitesi Projesiyle sosyal sorumluluk çalışmalarını genişletiyor.

  BAİBÜ, milletlerin geleceği çocuklarına verdiği önemle ölçülebilir düşüncesinden hareketle, ülkemizin geleceği ilköğretim öğrencilerine yönelik, sosyal becerilerini ve sosyal sorumluluk duygusunu geliştirecek programlara öncelik verme adına, Çocuk Üniversitesi kurmaya hazırlanıyor.

  Uyguladığı sosyal sorumluluk projeleriyle, toplumun her kesimine akademik birikimlerini sunmayı hedefleyen BAİBÜ, Çocuk Üniversitesi Projesiyle de çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlamanın yanısıra sanal dünyadan uzak kalmaları ve sağlıklı sosyalleşmeleri için ortam sağlamayı hedefliyor.

  Çocuk Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenecek. Pandeminin sona ermesi ardından başlayacak ücretsiz dersler, Gülezler Konağında Cumartesi ve Pazar günleri verilecek. Projenin eğitimcileri gönüllük esasına göre görev alacaklar.

   

  Önceki İçerikGençler İçin Büyük Fırsat “1 Milyon Yazılımcı Projesi”
  Sonraki İçerikRektör Alişarlı’nın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı