BAİBÜ, Yerel ve Ulusal Tarımsal Gelişmeye Katkı Vermeye Devam Ediyor

    Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ve Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında, tarım ürünlerinde kalite ve verimin artırılması ve bilimsel çalışmaların birlikte yürütülmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

    Tarım ve Orman Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında 15 Ocak 2020 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında yürütülecek çalışmanın protokolü, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mustafa Arslan tarafından imzalandı.

    Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Fen Edebiyat Fakültesi’nde çalışmaları devam eden fındıkta kalite ve verimin artırılması amacıyla çok ağaçlı ocak sistemi yerine tek gövdeli ağaç uygulaması, kültür fındığı çeşitleri ve hibrit tohum vb. pek çok araştırma, Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile birlikte yürütülecek. Bu kapsamda, ortak projeler hazırlanacak, laboratuvar ve arazi çalışmaları birlikte yürütülecek. Yayın çalışmaları yapılarak, proje sonuçları bilim dünyasına kazandırılacak.

    Önceki İçerikGerede Belediye Başkanı Allar’dan Rektör Alişarlı’ya Ziyaret
    Sonraki İçerikBAİBÜ’de Sürekli İşçi Kadrosu Mülakatları Yapıldı