BAİBÜ, Yabancı Diller Yüksekokulları Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Yabancı Diller Yüksekokulu Yöneticileri Toplantısına katıldı. Üniversitelerarası Yabancı Diller Yüksekokulu Toplantısı gelecek yıl BAİBÜ’de yapılacak.

  17-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıya, 108 üniversitenin akademik ve idari yönetici ve temsilcileri katıldı.

  Oturum Başkanlığını üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Birol Yalçın’ın yaptığı toplantıda, üniversiteler arası koordinasyon ve iş birliği konularında görüşmeler yapıldı.

  Toplantıda; Yabancı Diller Yüksekokullarının eğitsel ve yapısal sorunları başlığı altında akreditasyon, yabancı dil eğitiminde yenilikçi uygulamalar, uluslararası öğretim elemanlarının süreçteki rolleri, küreselleşen eğitim çıktılarının dil eğitimi üzerindeki etkileri ve bunlara bağlı değişiklikler ile alınan önlemler görüşüldü.

  Toplantı kapsamında yapılan seçimde ise, gelecek yıl 14’üncüsü düzenlenecek Yabancı Diller Yüksekokulu Toplantısı’nın Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapılması kabul edildi. Seçim çalışmasına ‘14 Bolu’ sloganını da ekleyen üniversitemiz, 108 üniversite yönetici ve temsilcisinin 72’sinin oyunu alarak, gelecek yıl yapılacak toplantıya ev sahipliği yapmaya hak kazandı. Üniversitemiz, bu sonuçla toplantı tarihindeki en yüksek oyu da almış oldu.

  Toplantı sonunda, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bengü Aksu Ataç ile üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Birol Yalçın arasında devir teslim töreni gerçekleştirildi.

  Önceki İçerikRektör Alişarlı’ya Yeniçağa Kuş Cenneti Avifaunası Kitabının İlk Baskısı Hediye Edildi
  Sonraki İçerikMuzaffer Sarısözen Vefa Ödülü, BAİBÜ’den Kemal Bilsel Sarısözen’e Verildi