BAİBÜ, Filistin’de Tıp Kongresine Katıldı, An-Najah Üniversitesiyle Protokol İmzaladı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve An-Najah Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 4. Uluslararası Tıp Bilimleri Konferansı gerçekleştirildi. Ayrıca üniversiteler arasında imzalanan protokol ile akademik ve kültürel alanda faaliyetler yapılacak.

  4. Uluslararası Tıp Bilimleri Konferansı, An-Najah Üniversitesi’nin Filistin Nablus kentinde bulunan yerleşkesinde birçok ülkeden araştırmacı, doktor ve akademisyenler katılımıyla gerçekleşti. İki gün süren konferansa üniversitemizden Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ural, Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Gürel, ayrıca ‘Osmanlıda Tıp’ konulu sunumuyla İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Gökkır katıldı.

  İkili İşbirliği Anlaşması İle Akademik ve Kültürel İlişkiler Güçlendirilecek

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve An-Najah Üniversitesi arasında ikili iş birliği ve anlaşması imzalandı. Mevlana Protokolü çerçevesinde hazırlanan anlaşmaya göre üniversiteler arasında akademik ve kültürel alanlarda faaliyetler gerçekleştirilecek. Bu çerçevede düzenlenen protokol imza törenine; El Najah Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Halil İsa, BAİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu ve Tıp Kongresi Başkanı Prof. Mahmud Mustafa katıldı.

  Önceki İçerikBAİBÜ’de E-Skuter Tanıtımı Yapıldı
  Sonraki İçerikTurizm Fakültesi Öğrencileri Ülke Turizminin Geleceği İçin Hazırlanıyor