ASPİLSAN Enerji A.Ş. Ayvaz Elektromobil’in Altın Sponsoru Oldu

  Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın yüzde 98 hisse ile sahibi olduğu, ülkemizin  enerji ihtiyacına yönelik çözümler üreten öncü firmalarından biri olan ASPİLSAN Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin elektrikli aracı Ayvaz Elektromobil’in “Altın Sponsoru” oldu.

  TÜBİTAK’ın üniversitelerarası gerçekleştirdiği elektrikli araç yarışlarında Üniversitemizi başarıyla temsil eden Ayvaz Elektromobil ve ekibi, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi çatısı altında TÜBİTAK Uluslararası Efficiency Challenge yarışlarına hazırlık çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

  Ayvaz Elektromobil Akademik Danışmanı ve Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıfkı Terzioğlu; ASPİLSAN Enerji A.Ş.’den Alparslan Ünlü ve Serap Kural ile DMS Converting firmasından Mehmet Çakmak’ın desteğiyle bir dizi sponsorluk görüşmesi gerçekleştirdi.

  Ayvaz Elektromobil’in 5 Yıllık Bataryaları Yenilendi

  Görüşmeler neticesinde, hedef pazarlarda yüksek marka değerine sahip, ileri teknolojiyi kullanan ve enerji ihtiyacına yönelik çözümler üreten Türkiye’nin öncü firmalarından ASPİLSAN Enerji A.Ş. Ayvaz Elektromobil’in Altın Sponsoru oldu.  Sponsorluk kapsamında ilk olarak Ayvaz Elektromobil’in 5 yıllık bataryaları yenilendi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin temel ihtiyaçlarından biri olan şarjlı nikel kadmiyum batarya ihtiyacını karşılamak üzere kurulan ASPİLSAN Enerji A.Ş., günümüzde 150’yi aşkın ürün çeşidiyle, sivil ve askeri her türlü el ve sırt telsizlerine, savaş araç-gereçlerine ve uçak ve helikopterlere ait aküler üretiyor.

  Rektör Alişarlı’dan ASPİLSAN’a Teşekkür

  Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, yaptığı açıklamada, Üniversitemizin elektrikli aracına sponsorluk desteği veren Türkiye’nin öncü kuruluşlarından ASPİLSAN Enerji A.Ş.’ye Ayvaz Elektromobil ekibi ve Üniversitemiz adına teşekkür etti. Rektör Alişarlı, ülkemizin kalkınmasında rol oynayan firmaların, öğrenci projelerine verdikleri desteğin önemine vurgu yaptı.

  Önceki İçerikTürkiye Sağlık-Sen Bolu Şube Başkanı Özübek’ten Rektör Alişarlı’ya Ziyaret
  Sonraki İçerikRektör Alişarlı BATIKAF’ta, Öğrencileri BAYKAR’la Buluşmaya Davet Etti