AİBÜ’ye Fidan Diktiler

  Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Mengen İlçe Teşkilatı üyeleri ve gönüllüleri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin (AİBÜ) Mengen yerleşkesine fidan dikti. Fidan dikiminden önce düzenlenen toplantıda ise TEMA tanıtıldı ve katılımcılar, doğal varlıkları ve sürdürülebilir yaşamı korumak için TEMA’ya üye olmaya davet edildi.
  Toplantının açılış konuşmasını yapan AİBÜ Mengen Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nihal Doğan, sürdürülebilir çevre ile doğal varlıkların oluşması ve yetişmesindeki güçlüklere değinerek, “En uygun koşullarda 1 santimetrelik toprak oluşumu için 100 ila 400 yıl, bu toprağın işlenebilir, verimli bir yapıya kavuşması içinse en az 3 bin ila 12 bin yıl geçmesi gerekmektedir. Ülkemizde ve Dünya’da doğal varlıkları ve sürdürülebilir yaşamı korumak için herkesi TEMA’ya üye olmaya davet ediyorum.” dedi.
  TEMA Bolu İl Temsilcisi Ayşegül Özer ise, AİBÜ Genç Tema Topluluğu üyeleri ile yaptıkları projeler hakkında bilgi vererek, “Halen minik Tema projesi, akıcı öğrenme ve çevre eğitimi projelerini sürdürmekteyiz. TEMA olarak toprak koruma kurulunda tarım arazilerine yapılmak istenen çalışmalarla ilgili görüşlerimizi belirtmekteyiz. Hayvanları koruma kurulunda kurul üyesi olarak görev yapmakta, sokak hayvanlarımızın barınması ve beslenmesi ile ilgili çalışmalar sürdürmekteyiz. Tüm bu çalışmaları hiçbir siyasi oluşum içinde olmaksızın çevre bilinci içinde yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
  Fidan Dikmeye Devam…
  TEMA Mengen Gönüllüleri Sorumlusu Öğretim Görevlisi Berker Çiftçi ise, Nisan ayı içinde Mengen’deki TOKİ’ye fidan dikeceklerini, yine Mengen’de ‘Toprağa Saygı’ yürüyüşü yapacaklarını ve uçurtma şenliği düzenleyeceklerini duyurdu. Çiftçi, herkesi bu etkinliklere katılmaya çağırdı. AİBÜ Genç Tema Topluluğu Başkan Yardımcısı Münevver Alemdar ile topluluk üyesi Emine Özkan ise, TEMA ile topluluğun faaliyetleri ve çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.
  Toplantının ardından, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Mengen’deki yerleşkesine TEMA üyeleri ve gönüllüleri tarafından fidanlar dikildi. Etkinliğe; TEMA Bolu İl Temsilciliği, AİBÜ Mengen Meslek Yüksekokulu ile Genç Tema Topluluğu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mengen Halk Eğitim Müdürlüğü ile sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  Önceki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Taziye Mesajı
  Sonraki İçerikAİBÜ’de Bahar Konseri…