AİBÜ’de Baskı Resim Sergisi

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim AD Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burcu Günay ve öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı Baskı Resim Sergisi, Eğitim Fakültesi Bodrum Sanat Galerisinde açıldı.

  Tarih boyunca pek çok uygarlık tarafından kullanılan baskı teknikleri,  günümüzde özellikle resim sanatında kullanılmaya devam ediyor. Ressam Pieter Coeck’un 1533’te yaptığı ve tarihi yarımadadaki hipodromda Kanuni Sultan Süleyman’ı tasvir ettiği İstanbul gravürü, ülkemizde baskı tekniği ile yapılan ilk eser olarak kabul ediliyor. AİBÜ Burcu Günay Atölyesi öğrencileri de renkli, mono, siyah, linolyum ve kumaş baskı  gibi teknikleri kullanarak hazırladıkları resim sergisini, sanatseverlerin beğenisine sundular.

  Öğrencilerin ve sanatseverlerin katıldığı sergi açılışında, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar ve Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu,  Yrd. Doç. Dr. Burcu Günay’dan  eserler hakkında bilgi alırken sergide emeği geçen öğrencileri tebrik ettiler.

  Baskı Resim Sergisi, Eğitim Fakültesi’ndeki Bodrum Sanat Galerisinde 15 Nisan Salı gününe kadar gezilebilir.

  Önceki İçerikBAMER’de Söyleşi “Bolu’da Kültür ve Turizm”
  Sonraki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Taziye Mesajı