AİBÜ Yeni Dönemde 6 Bin Yeni Öğrenci Kabul Edecek

  ÖSYM, 2013-2014 döneminde üniversitelerin kabul edeceği öğrenci kontenjanlarını açıkladı. Buna göre, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 6 bin yeni öğrenciye ‘Merhaba’ diyecek.

  AİBÜ’nün; Tıp, Diş Hekimliği, Mühendislik-Mimarlık, Eğitim, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen-Edebiyat ve İlahiyat Fakültelerinde bu yıl 2 bin 890 öğrenci eğitim görecek. 120 öğrencinin doktor olarak mezun olacağı Tıp Fakültesi ile 45 yeni Diş Hekimi öğrencisinin yanı sıra 5 bölüm bulunan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, 10’ar bölümü olan İktisadi ve İdari Bilimler ve Eğitim Fakülteleri ile 12 bölümü bulunan Fen-Edebiyat Fakültesi ve yeni açılan İlahiyat Fakültesi yeni öğrencilerini bekliyor.

  AİBÜ’de 5 Meslek Yüksekokulu’nda 2 bin 530; 4 Yüksekokulda ise 360 öğrenciye eğitim verilecek. YGS puanıyla öğrenci alan Bolu MYO’da 22, Gerede MYO’da 17, Mudurnu Süreyya Astarcı MYO’da 7, Yeniçağa Yaşar Çelik MYO’da 4 bölüm yer alırken Mengen MYO’da ise biri ikinci öğretim iki Aşçılık Bölümü bulunuyor. Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’ne bu yıl 200 öğrenci alınırken, Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları’na 40, Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’na 20, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na ise 50’si ikinci öğretim olmak üzere 100 öğrenci alınacak.

  Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre bu yıl 215 öğrenci alacak AİBÜ’de, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda 3 bölüm yer alırken, Eğitim Fakültesi’nde Müzik Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği Bölümleri ile Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Resim ve Seramik bölümleri bulunuyor.

  Önceki İçerikÖğretmen Adayları Eğitimlerini Pekiştiriyor
  Sonraki İçerikSakaryalı Minik Öğrenciler AİBÜ’de Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler