AİBÜ Sağlık Hizmetleri MYO, İlk Mezunlarını Verdi

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin (AİBÜ) en yeni yüksekokullarından biri olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, ilk mezunlarını verdi. Tıp Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen törende, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ile Ağız ve Diş Sağlığı programlarından 45 öğrenci, mezuniyet heyecanı ve sevinci yaşadı. Mezuniyet törenine, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Kamil Gürel, dekanlar, müdürler, öğretim elemanları ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

  Törenin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Kamil Gürel, öğrencilere seslenerek, “Bugün sizler için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve bu dönemde kazandığınız birikimlerle başka bir dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Rızkınızı kazanmak için kullanacağınız mesleğinizin, insanlara hizmet etmenin bir şekli olduğunu unutmayın. Karşınızda rahatsızlığı nedeniyle kırılgan, beklediği için yorgun olabilecek insanlara hizmet verirken sabırlı olun ve öğrendiklerinizi en iyi şekilde uygulamaya çalışın. Her ne duygu durumunda olursanız olun yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyin. Başardıklarınız sonraki mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı olacaktır.” diye konuştu.

  Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ise yaptığı konuşmada, alt yapısını kısa sürede iyi bir şekilde tamamlayan Sağlık Hizmetleri MYO’nun üniversitemizin en genç yüksekokullarından biri olduğunu söyledi. Meslek yüksekokulunun 3 programı hakkında bilgi veren Coşkun, okulun Tıp Fakültesi karşısında yapımı süren binasının da bu yıl içinde bitirilmesinin planlandığını kaydetti. Rektör Coşkun, mezuniyetlerinden sonra kendilerine güzel ve başarılı bir yol çizeceklerini temenni ettiği öğrenciler,onları yetiştiren akademisyenler ile hayat boyu yanlarında olan ve desteklerini esirgemeyen ailelerini tebrik etti.

  AİBÜ Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu’nun halk oyunları gösterisinin ardından öğrenciler, mezuniyet belgelerini başta Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun olmak üzere öğretim elemanlarından aldılar. Mezuniyet töreni, meslek yemini eden öğrencilerimizin keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi.

  Önceki İçerikGüzel Sanatlar Fakültesi, 2’nci Mezunlarını Verdi
  Sonraki İçerikEğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği 18. Mezuniyet Sergisi