AİBÜ Rektörlüğü, Şükran Günleri Mesajı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, ‘İzzet Baysal Şükran Günleri’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

  Coşkun, mesajında şu görüşlere yer verdi:

  “İzzet Baysal, Bolu için ümit demektir. Onun bıraktığı eserlerden yararlanan, hastanesinde tedavi olan, okulunda okuyanlar, dünyadan iyiliğin kaybolmadığını hissederek, yarınlara ümitle bakmaktadır.

  O’nun en büyük eserlerinden biri olan Üniversitemiz, Bolu ve ülkemiz gençliğinin yanı sıra bugün dünyanın çok farklı ülkelerinden öğrencilere eğitim vermektedir. Üniversitemizin, bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerlemesi, şüphesiz O’nun hayırseverliği ile beraber ufkunun büyüklüğünü de göstermektedir.

  İzzet Baysal’ın memleketine yaptığı hizmet ve hayırlar, bizlere de çok büyük sorumluluklar yüklemektedir. Görevimiz, O’nun emanetini daha ileriye götürmek, kurduğu tesisleri elimizden geldiğince koruyup geliştirerek, daha gelişmiş bir üniversite olarak geleceğe taşımaktır. Göreve geldiğimiz günden bu yana bu bilinçle gayretlerimizi sürdürmeye devam etmekteyiz. En büyük temennimiz, O’nun yaptığı bu güzel hayırlara layık olabilmektir. Şükran Günleri vesilesiyle kendisini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun.”

  Önceki İçerikAİBÜ’de Orta Doğu Kongresi…
  Sonraki İçerikRektör Coşkun, Resim Bölümü Öğrencilerini Tebrik Etti