AİBÜ Öğrencileri ‘Bağımlı Olma Özgür Ol’ Diyerek Pedal Çevirdiler

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) öğrencileri, günümüzde en yaygın sorunlardan biri olan ve yaşamımızı olumsuz yönde etkileyen her türlü bağımlılığa dikkati çekmek ve insanları ‘insan’ gibi yaşamaya ve hayatlarına sahip çıkmaya yönlendirmek amaçlarıyla Bolu’dan Gölköy’e kadar pedal çevirdiler.
  ‘Özgür Ol’ projesi kapsamında ‘Bağımlı Olma Özgür Ol’ ve ‘Bağımlılığa Karşı Bas Pedala’ sloganlarıyla Bolu Valiliği önünden yola çıkan 73 bisikletli; alkol, sigara, uyuşturucu, internet ve bilgisayar oyunları gibi her türlü bağımlılığa dikkati çekmek amacıyla Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Gölköy yerleşkesine kadar pedal çevirdiler. Bisikletli öğrencilere lise öğrencileri ve Bolulularda ilgi gösterdi.
  AİBÜ, Bolu Valiliği ve Bolu Gençlik Merkezi işbirliğinde Tgenç Hareketi tarafından düzenlenen proje çerçevesinde öğrenciler bağımlılığa karşı bisiklet sürdüler. Etkinlik öncesi açıklama yapan AİBÜ Öğrenci Konseyi Başkanı İlyas Taşkıran, her türlü bağımlılığa dikkat çekmek amacıyla ‘bas pedala’ dediklerini vurgulayarak, “Özellikle madde bağımlılığının ilkokul sıralarına kadar inmesi biz üniversite gençliğini çok rahatsız etmektedir. Konuya daha fazla ilgi gösterilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini düşünüyoruz.” diye konuştu.
  Tgenç Bolu Spor Koordinatörü Kerim Cabbar Uz da, Bolu’nun bisiklet kullanılmasına çok elverişli bir kent olduğunu ifade ederek, Bolu’ya en kısa zamanda bisiklet yolu yapılmasını istedi.

  Önceki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Taziye Mesajı
  Sonraki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Taziye Mesajı