AİBÜ, Hizanlı Öğrencileri Ağırladı

  Bolu Belediyesi’nin davetiyle Bitlis’in Hizan ilçesinden ilimize gelen ve çoğu lise son sınıfta okuyan 82 öğrenci, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gölköy kampüsündeki fakülte ve yüksekokulları gezerek akademisyenlerden bilgi aldılar. Öğrencilere, Bolu’daki iki lisede eğitim gören yaşıtları da eşlik etti.

  Hizan Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hizan Kadir Has Anadolu Lisesi, Hizan Fatma Aliye Kız Meslek Lisesi ve Hizan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile Bolu Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bolu Mimar İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden toplam 140 öğrenci, rehber öğretmenleriyle birlikte üniversitemizi ziyaret ettiler.

  İlk olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk’ün konuğu olan öğrenciler, Öztürk’ten üniversitemiz hakkında bilgi aldılar. “Kendinizi çok iyi yetiştirerek vatanımıza ve milletimize faydalı bireyler olmanız en büyük temennimizdir.” diyen Öztürk, öğrencilerin üniversitemizi tercih etmelerinden mutluluk duyacaklarını söyledi.

  Öğrenciler daha sonra Gölköy kampüsündeki fakülte ve yüksekokulları gezerek öğretim elemanlarından bilgi aldılar.

   

  Önceki İçerikBekir Develi’den Muhabbet Buluşmaları…
  Sonraki İçerikAİBÜ Öğrencileri, Kocaeli Ovacık İlkokulu’nun Duvarlarını Süslediler