AİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi Arasında Genel Anestezi ile Hasta Tedavisine Yönelik Protokol İmzalandı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi arasında mal ve hizmet alımına yönelik protokol imzalandı.

  Protokole göre, diş tedavilerinde genel anestezi uygulamasının zorunlu olduğu zihinsel veya tedaviyi olumsuz etkileyebilecek bedensel engeli olan hastalarda, tedavi için ikna edilemeyen küçük yaştaki çocuklarda, korku ve endişe duyan hastalar ile daha büyük ağız, diş ve çene cerrahisi operasyonları, İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde, Diş Hekimliği Fakültesi’nden gelecek uzman ekiple birlikte yapılacak. Böylece, tedavi sürecinde genel anestezi uygulanması gerekli olan hastalar, Bolu ilimiz dışında yer alan diğer büyük şehirlerdeki Devlet Hastanelerine veya Üniversitelere gitmek zorunda kalmayacak.

  Protokol metni, Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Oruçoğlu ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mustafa Gürdal tarafından imzalandı.

  Protokol kapsamında, Diş Hekimliği Fakültesi’nin hizmet sunumunda ihtiyaç duyduğu radyolojik görüntüleme (MR-BT-Ultrasonografi) ve raporlama, anestezi, hemşirelik hizmetleri, tıbbi bakım, yatak ve bileşenleri, yemek ve çamaşır hizmetleri, temizlik hizmeti, tıbbi malzeme, ilaç ve patolojik tetkik laboratuvar hizmetleri, bedeli ödenmek koşuluyla İzzet Baysal Devlet Hastanesi tarafından karşılanacak.

  Önceki İçerik“Antimikrobiyal Maddelerin Etkinliğinin Belirlenmesi” Uygulamalı Mikrobiyoloji Kursu
  Sonraki İçerik2018 Yılı Akademik Teşvik Başvuru Sonuçları