AİBÜ, Bişkek’te Düzenlenen KÜNİB Eğitim Fuarına Katıldı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlenen Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) 6.Olağan Kongresi ve Üniversiteler Eğitim Fuarına katıldı.

  Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen (KÜNİB) 6.Olağan Kongresi’ne Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile KÜNİB üyesi üniversitelerin rektörleri katıldı. Kongre sonrasında bölgenin gelişimi, etkileşimi ve yeniden inşası ile ilgili “Transkafkasya’da Tarihi İpek Yolu’nun Yeniden İnşası” konulu panel düzenlendi.

  AİBÜ’yü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gencer’in temsil ettiği kongre ve eğitim fuarında, KÜNİB’e üye olan İran ve Azerbaycan üniversiteleri ile AİBÜ arasında Mevlana Değişim Protokolleri de imzalandı.

  Kırgızistan’daki öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Bişkek Eğitim fuarına ise Amerika Birleşik Devletleri, İran,  Gürcistan, Ukrayna Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden üniversitelerin yanı sıra Türkiye’den kırktan fazla üniversite katıldı. İki gün boyunca devam eden fuara Kırgız öğrenciler büyük ilgi gösterdi.  Fuarda Üniversitemizin uluslar arası öğrenci kabul şartları ve Bolu hakkında öğrencilere ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

  KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ve Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı AİBÜ standını ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Önceki İçerikBolu Sağlık Yüksekokulu Mezuniyet Töreni
  Sonraki İçerikBolu Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni