7. Uluslararası İleri Teknoloji Konferansı’nda NÜRDAM Farkı

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi Nükleer Radyasyon Dedektörleri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (NÜRDAM) yapılan bilimsel çalışmaların çıktıları, 7. Uluslararası İleri Teknoloji Konferansı’nda en iyi sözlü sunum ödülüne layık görüldü.

    NÜRDAM, Antalya’da 28 Nisan-1 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen ileri teknoloji, elektronik malzemeler, nano-malzemeler ve nano-teknoloji konularını kapsayan 7. Uluslararası İleri Teknoloji Konferansı’na (7th International Conference on Advanced Technologies, ICAT’18) katıldı. Bir çok çalışma arasında NÜRDAM araştırmacıları tarafından yapılan; ‘Elektron Demeti Buharlaştırma (E-BEAM) Yöntemi İle Üretilmiş Al-TiO2-p-Si MOS Kapasitörlerinin Optik ve Elektriksel Özelliklerinin İncelenmesi’ başlıklı sözlü sunum konferansın en iyi çalışması olarak seçildi.

    NÜRDAM bu çalışmasıyla, güneş enerji sistemleri, UV ve iyonize radyasyon detektörlerinde aktif alan olarak kullanılabilecek en optimum Titanyum Oksit filmlerini başarılı bir şekilde üretmiş ve bu filmlerin optik ve elektriksel özelliklerini detaylı olarak inceleyerek, yüksek teknolojide kullanılabilir olduğunu belirledi.

    Önceki İçerikTaziye ve Başsağlığı Mesajı
    Sonraki İçerikTaziye ve Başsağlığı Mesajı