6. Köroğlu Yazarlık Mektebi Başarıyla Sona Erdi

  Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından, öğrencilerin kültür sanat eğitimlerine destek olmak ve genç yetenekleri ortaya çıkarmak üzere başlatılan ve başarıyla yürütülen Köroğlu Yazarlık Mektebi’nin 6’ıncısı Gülezler Konağında yapılan son dersler ve veda çayı ardından sona erdi.

  11 Kasım 2022-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında 12 atölye olarak düzenlenen 6. Köroğlu Yazarlık Mektebi; şiirde Adem Karafilik, öykü-romanda Zeynep Sati Yalçın, deneme-portrede Fahri Tuna ve kısa filmde Fatih Peker tarafından verilen derslerle Ziraat Bankası’nın destekleriyle gerçekleştirildi.

  Köroğlu Yazarlık Mektebi değerlendirme toplantısı ve veda çayına Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Genel Sekreter İhsan Ağcan ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Gökkır ve Öğr. Gör Hayrettin Özden katıldı. Program Bolu’nun önemli tarihi mekanı Gülezler Konağı’nda düzenlendi.

  Rektör Alişarlı: “Köroğlu Yazarlık Mektebi Devam Edecek”

  Kapanış değerlendirmesinde Köroğlu Yazarlık Mektebi atölye eğitmenleri adına söz alan Fahri Tuna öğrencilerle buluşma imkanı sağlayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’ya teşekkür etti.

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı eğitmenler ve öğrencilerin değerlendirmelerini tek tek dinleyerek, ülkemizin dört bir yanından yüksek öğrenimlerini tamamlamak üzere Üniversitemize gelen değerli öğrencilerimize böylesine özel bir etkinlikle kültür sanat gelişimlerine katkı vermekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Alişarlı; “Bilgi birikimleri ve deneyimlerini usta-çırak ilişkisi etrafında öğrencilerimize aktaran başta değerli yazar ve eğitimci Fahri Tuna olmak üzere Adem Karafilik, Zeynep Sati Yalçın ve Fatih Peker’e teşekkür ediyorum. 6 yıldır yüzlerce öğrenciye ulaştık. Şimdi bu öğrencilerimizin bir çoğunun ülkemizin kültür, sanat, edebiyat ortamlarında eserler verdiğini duyuyoruz. Bu manada hedefimize ulaşmış bulunuyoruz. Ayrıca mektebimizi baştan beridir destekleyen Ziraat Bankası’na teşekkür ediyorum” dedi. Rektör Alişarlı Köroğlu Yazarlık Mektebi’ni önümüzdeki dönemde devam edeceğini de sözlerine ekledi.

  Öğrencilerin Çalışmaları Kitap Eserine Dönüşüyor

  6. Köroğlu Yazarlık Mektebi şiir, öykü-roman, deneme-portre ve kısa film senaryo atölyelerinde eğitim gören öğrencilerin çalışmaları basılacak olan kitap ile kalıcı hale getirilecek. Köroğlu Yazarlık Mektebi’nin kapanış töreni ve sertifika takdimleri 7. Köroğlu Yazarlık Mektebi’nin açılış töreni ile birlikte yapılacak.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/8v6t
  Önceki İçerik7. Anneler Üniversitede Okulu Başlıyor / 8-11 Mayıs 2023
  Sonraki İçerikBilişim Haftası Bilişim Teknolojileri Ve Bağımlılık Paneli