35. İzzet Baysal Günleri sona erdi

  Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin desteğiyle Bolu Kent Konseyi tarafından bu yıl 35’incisi gerçekleştirilen İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri sona erdi.

  10-11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen etkinliklere yoğun katılım oldu. 10 Mayıs Cuma günü başlayan etkinliklerde ilk olarak İzzet Baysal Vakfı’nın Bolu’ya kazandıracağı 148. eser olan Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Akabinde İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri kapsamında Merhum İzzet Baysal için, tarihi Yıldırım Beyazıt Camii’nde akşam ve yatsı vakitleri arasında Mevlid-i Şerif okundu.

  11 Mayıs Cumartesi günü ise 35. İzzet Baysal Şükran Günleri’nin açılış töreni, kent merkezindeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı’na saygı çelengi, Bolu Kent Konseyi Başkanı Remzi Kocaman tarafından konuldu. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından İzzet Baysal’a şükran ve saygı yürüyüşü gerçekleştirildi. 35. İzzet Baysal Şükran Günleri kent merkezindeki etkinliklerin ardından Üniversitemiz Rektörlüğü’nce İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyet Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bolu protokolü onuruna yemek düzenlendi.

  35. İzzet Baysal Şükran Günleri’nin son günü olan 12 Mayıs Pazar günü Üniversitemiz Gölköy Kampüsünde yer alan İzzet Baysal Anıt Mezarından Atatürk Anıtına kadar halk yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş başlamadan önce Bolu Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından Merhum İzzet Baysal’ın kabri başında dua edildi ve ardından yürüyüş başladı. Atatürk Anıtının önüne gelindiğinde Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Sonrasında 35. İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında Kent Meydanında açılan İzzet Baysal Sergisi ve İzzet Baysal Caddesinde açılan sivil toplum örgütlerinin stantları gezildi. Açılan stantlar arasında Üniversitemizin de stantları yer aldı. Stantlarımızdan birinde Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencileri ve öğretim elemanları vatandaşlara kan basıncı ölçümü yaptı ve diyabet risk testini gerçekleştirdi. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri ise ziyaretçilerin sorularını yanıtladı. Etkinlikler İzzet Baysal’a şükran konseriyle sona erdi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/ld43
  Önceki İçerikHemşireler Haftası Kutlu Olsun
  Sonraki İçerikÜniversitemizden akreditasyon kutlaması