“3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri” gerçekleştirildi

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ile Bolu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün organize ettiği “3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri” Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirildi.

  Etkinliğe Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Tnk. Komd. Alb. Cavit Nartop, Bolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erhan Aras, BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him, Bolu İl Protokolü ve Bolu’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı.

  Bolu Valisi Erkan Kılıç “3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri” kapsamında fuaye alanında engelli bireyler tarafından hazırlanan sergiyi gezip bilgi aldıktan sonra Mavi Salona geçti.

  Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın salona girmesinin ardından etkinlik Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunulup ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı okunurken engelli bireyler, işitme engelliler için İstiklal Marşı’nı işaret diliyle icra etti.

  Etkinlikte açılış konuşmasını Bolu Valisi Erkan Kılıç yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Kılıç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün önemine değindi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin engelli bireylerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak ve yaşamlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdürdüğünü ifade eden Kılıç bu yönde yapılan destekleme ve düzenlemeleri dile getirdi. Bolu’da engelli bireylere yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kılıç, engelli sporcuların uluslararası alanda kazandığı başarılardan bahsetti. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayan Kılıç, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olanlara ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

  Kılıç’ın konuşmasını bitirmesinin ardından Bolu’da faaliyet yürüten özel bakım, eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin destekleriyle engelli bireylerin hazırladığı ritim grup gösterisi başladı. Ardından koro ve solo şarkılar icra edildi ve Cumhuriyet adlı tiyatro oyunu oynandı. Tiyatro gösterisinin sonrasında halk oyunlarından zeybek oynandı ve toplu fotoğraf çekimi ardından program sona erdi.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/zzy0
  Önceki İçerikİletişim Koordinatörlüğünden iletişim temsilcilerine hizmet içi eğitim
  Sonraki İçerik2022 Projesi Erasmus+ Programla İlişkili Olan Ülkeler ile KA131 GASTRONOMİ Konsorsiyumu Öğrenci Staj Hareketliliği II. Çağrı Başvuru Sonuçları