Uluslararası Öğrencilerimizden Düzce’ye Kültür Gezisi

  Üniversitemiz Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) eğitim gören uluslararası öğrencilerimiz, ülkemizi daha iyi tanımalarına katkı sağlamak ve uyum süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla yaz döneminde çevre il ve ilçelere düzenlediğimiz kültür gezilerine katılıyor.

  TÖMER Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kundakcı ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Gör. Yılmaz Bacaklı öncülüğünde öğretim elemanlarıyla yürütülen kültür gezileri kapsamında komşu ilimiz Düzce ziyaret edildi.

  15 ülkeden 40 uluslararası öğrencinin katıldığı gezi programının ilk durağı Kaynaşlı oldu. Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’i makamında ziyaret eden uluslararası öğrencilere, ilçenin sosyal ve kültürel hayatı hakkında bilgi verildi. Kaynaşlı Belediyesi’nin düzenlediği kahvaltıda ağırlanan uluslararası öğrenciler, Türk misafirperverliğini ve mutfak kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular.

  Uluslararası Öğrencilerimiz, Batı Karadeniz’in Efes’i Olarak Bilinen Antik Kenti Gezdi 

  Kaynaşlı’nın ardından Batı Karadeniz’in Efes’i olarak bilinen Konuralp’teki antik kenti ziyaret eden uluslararası öğrencilere, Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Kazı Birim Sorumlusu Koray Erdoğan tarafından antik kentin tarihi ile sosyal ve kültürel hayatı ile ilgili bilgi verildi.

  Düzce’nin Akçakoca ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’la tanışan uluslararası öğrenciler, Başkan Yanmaz’la birlikte Ceneviz Kalesi’ni gezdiler; deniz kıyısında verilen molada, ilçenin tarihi ve kültürü hakkında bilgi aldılar.

  Gezinin sonunda uluslararası öğrenciler, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün konuğu oldu. Uluslararası öğrencilerle sohbet eden Başkan Özlü, öğrencileri belediyenin sosyal tesisindeki akşam yemeğinde ağırladı.

  Önceki İçerikÜniversitemizde Aşure İkram Edildi
  Sonraki İçerikMilli Okçu Öğrencimiz Merve Nur Eroğlu’ya, Roma’dan 3 Madalya