Rektör Alişarlı’nın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

  “23 Nisan 1920 tarihi, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve millet iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği çocuk bayramıyla birlikte, şanlı tarihimizdeki en müstesna günlerden biridir.

  Necip milletimizin, tarihten bu yana top yekûn mücadelesiyle kazandığı kutlu zaferler hatırlandığında, bugün bayram yapan çocuklarımıza vereceğimiz en büyük hediye, milli değerlerimiz ekseninde milli egemenlik şuurudur. Bu şuur yarının gençleri ve yetişkinleri olarak onları, 2023 ve 2071 hedeflerine odaklayacak, en büyük hazinemiz olan Türkiyemiz, çocuklarımızın ellerinde büyük ve müreffeh bir devlet olarak her alanda yükselmeye ve güçlenmeye devam edecektir.

  Bu itibarla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, İstiklal Savaşımızın kahramanları, milletimizin birlik ve beraberliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, 101. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

  Önceki İçerikBAİBÜ THE Impact Ranking 2021 “Nitelikli Eğitim” Kategorisinde Bu Yıl da İlk 200’de Yer Aldı  
  Sonraki İçerikKamuoyu Açıklaması