İBUMED’den Rektör V. Prof. Dr. Mollaibrahimoğlu’na Ziyaret…

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mezunları Derneği (İBUMED) Başkanı Nihal Öğten, Genel Sekreter Cevher Altuğ ve dernek üyeleri, Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

  Görüşmede, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Nihal Öğten, “İzzet Baysal’ın eğitim dünyasında açtığı yolda ilerleyerek, üniversitemizin kuruluşundan itibaren tüm mezunlarımıza ulaşmayı, mezunlar arasında iletişim ve beraberliği sağlamayı, mezunlar ile öğrenciler arasında köprü oluşturmayı, mezun adaylarına iş ve sosyal yaşantılarında pozitif ayrımcılık sağlayacak faaliyetleri organize etmeyi ve AİBÜ kimliğini mezunlar vasıtasıyla yüceltmeyi hedefliyoruz.” dedi.

  Öğten, üniversite eğitimi sırasında özellikle annesini ya da babasını kaybeden ve İzzet Baysal Vakfı’ndan ya da belediyeden aldıkları bursla eğitim hayatlarını tamamlayan mezunlarımızın, öğrencilerimize burs desteği vermek istediklerini anlatarak, üniversitenin ve İzzet Baysal Vakfı’nın da desteğiyle öğrencilerimize burs verebilmek için bir komisyon kurmayı amaçladıklarını vurguladı.

  Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu ise, dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinden birini sergileyen, mezunlarımızın ve öğrencilerimizin yıllar boyunca birbirlerine destek olmalarını sağlayan mezunlar derneğini, hizmetlerinden ötürü tebrik etti.

  Öğrencilere verilecek her türlü desteğin çok önemli olduğuna işaret eden Mollaibrahimoğlu, bu desteğin aynı zamanda ülkemiz, milletimiz ve üniversitemiz adına yapılacak önemli bir hizmet olduğunun altını çizdi; bir öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayarak O’na yardımcı olunmasının da insanı ayrıca mutlu edeceğini sözlerine ekledi.

  Konuşmasında üniversitemizin kurucusu merhum İzzet Baysal’ı da hayırla yâd eden Mollaibrahimoğlu, O’nun ismini taşıyan bir üniversitede görev yapmanın onurunu duyduğunu söyledi; hem İzzet Baysal’ın hem de Ahmet Baysal’ın örnek alınması gereken şahsiyetler olduğunu vurguladı.

  Önceki İçerikMTTB’den Rektör V. Mollaibrahimoğlu’na Ziyaret…
  Sonraki İçerikBolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Mollaibrahimoğlu’na Ziyaret