Gençler İçin Büyük Fırsat “1 Milyon Yazılımcı Projesi”

  Hazine ve Maliye Bakanlığı, nitelikli gençlerin istihdam edilmesi amacıyla uzun süredir üzerinde çalıştığı 1 Milyon Yazılımcı Projesini hayata geçiriyor.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan proje kapsamında gençlere, online eğitim ile yazılımcı olma imkanı sağlanıyor. Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, İş Analisti, Network Uzmanı, Proje Yöneticisi, Raporlama Uzmanı, Sızma Testi Uzmanı, Siber Güvenlik Uzmanı, Sistem Uzmanı, Sistem Analisti, Veri Analisti, Veritabanı Yöneticisi, Web Tasarım Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak ve diğer birçok alanda iş bulabilecekler.

  Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın gençlerin hizmetine sunduğu proje kapsamında verilecek eğitimler, BTK Akademi Eğitim Portalı üzerinden gerçekleştirilecek. 13 kategoride, 46 bin 742 dakikadan oluşan 31 eğitim, şu anda hazır durumda bulunuyor. Eğitim sayısının yıl sonuna kadar 100’ün üzerine çıkarılması hedefleniyor.

  Gençler, online eğitim platformunda, algoritma, big data, bilgisayar programlama, blockchain, iş zekası, office programları, oyun programlama, siber güvenlik veri tabanı ve web programlama alanlarındaki derslere ulaşabiliyorlar.

  Gençlerin aldığı her eğitim ve başarı dereceleri, hazırladıkları özgeçmişlerine otomatik olarak işlenecek ve tüm bu özgeçmişler, tüm firmaların erişimine açık bir CV bankasında duracak. Yazılımcı ihtiyacı duyan şirket ve firmalar, ara eleman açığı bulunan yazılım sektöründe, aradıkları kriterlere uygun adayları CV bankasından bulabilecek.

  Projeye başvurular “https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login” linki üzerinden yapılıyor.

  Önceki İçerikE-Konferans: “100. Yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılışının Anlam ve Önemi”
  Sonraki İçerikBAİBÜ’den 23 Nisan’da “Çocuk Üniversitesi” Müjdesi