BAİBÜ’de Fakülte ve Yüksekokul Öğrencileri Arasında Voleybol Turnuvası Düzenleniyor

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde fakülte ve yüksekokul öğrencileri arasında voleybol turnuvası düzenleniyor.

  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Spor Bilimleri Fakültesi tarafından öğrencilerin kaynaşmasını ve sportif faaliyetlere ilgisini artırmak amacıyla 25 Kasım-22 Aralık 2021 tarihleri arasında voleybol turnuvası gerçekleştiriliyor. Takımlar arasında dengeli mücadelelerin yaşandığı turnuvaya ilgi büyük oluyor. Turnuva kapsamında, kadın ve erkeklerde A, B ve C gruplarında mücadeleler sürüyor. Kadınlarda, 15 takım; erkeklerde 17 takım karşılaşıyor.

  A, B ve C Gruplarında Yer Alan Takımlar

  Kadınlar A grubunda; Hukuk Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Gerede Meslek Yüksekokulu, B grubunda; Yabancı Diller Yüksekokulu, Mimarlık Fakültesi, ISA, Mühendislik Fakültesi ve Bolu Meslek Yüksekokulu ve C grubunda; Güzel Sanatlar Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan takımlar mücadele ediyor.

  Erkekler A grubunda; Mimarlık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Hukuk Fakültesi, B grubunda; Bolu Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, ISA, Gerede Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu ve C grubunda; Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu, İletişim Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan takımlar karşılaşıyor.

  Çeyrek, yarı final ve final karşılaşmalarının tarihleri, grup maçlarından sonra ilan edilecek.

  BAİBÜ’de, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne Özel İki Sportif Faaliyet Düzenlenecek 

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Üniversitemizde, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla engelli sporları kapsamında iki sportif faaliyet gerçekleştirilecektir. İlk olarak, görme engelli bireyler için özel olarak tasarlanmış bir spor dalı olan goalball karşılaşması yapılacaktır. Bu amaçla Gönüllü öğrencilerimizden oluşturulan iki takıma, goalball eğitimi verilecektir. Takımlar, 3 Aralık 2021 Cuma günü saat 19.00’da, Spor Bilimleri Fakültesi C Salonunda gösteri maçı yapacaklardır.

  İkinci olarak ise, Oturarak Voleybol turnuvası düzenlenecektir. Bu kapsamda, üniversitemiz bünyesinde bulunan fakülte ve öğrenci topluluklarından gönüllü öğrencilerimiz tarafından 13 takım kurulmuştur. Takımların fikstür seçimleri, 29 Kasım Pazartesi günü  gerçekleştrilmiştir. 1 ve 2 Aralık 2021 tarihlerinde kurulan takımlara, oturarak valeybol eğitimi verilip takımlar arasında müsabakalar düzenlenecektir. Düzenlenen musabakaların sonucunda şampiyon takım belirlenecektir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde saat 20.00’de, Spor Bilimleri Fakültesi C Salonunda, 13 takım arasından şampiyon olan takım ile Süper Lig’de oynayan Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü arasında dostluk maçı yapılarak faaliyet sonlandırılacaktır.

  Önceki İçerikEnsar Vakfı’ndan Rektör Alişarlı’ya Ziyaret
  Sonraki İçerikBAİBÜ Proje Destek Ofisi E-Bülteni 12. Sayısı Yayınlandı