AİBÜ’de İmgenin Seramiği Sergisi…

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğrencilerinin eserlerinden oluşan ‘İmgenin Seramiği’ Sergisi açıldı. Serginin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Hayri Coşkun’un yanı sıra Dekan Prof. Dr. Nesrin Kalyoncu ve Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Senem Aker Ensari ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

  Serginin açılışında bir konuşma yapan Rektör Coşkun, fakültede şu anda 2 bölümde eğitim öğretimin sürdüğünü diğer bölümleri de faaliyete geçirmek için büyük bir heyecanla çalıştıklarını ifade ederek, rektörlüğü döneminde açılan ilk fakülte olmasından ötürü Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Coşkun, Seramik Bölümü öğrencilerimizin 3’üncü sergilerini düzenlediklerini hatırlatarak, ‘Bunları görmek bizim için çok sevinç ve gurur verici. İleride kiminiz Üniversitemizde yüksek lisans ve doktora yapacaksınız kiminiz ise mesleki ve sanatsal kabiliyetlerinizi özel yaşamınızda ve işinizde göstereceksiniz. Dolayısıyla Seramik Bölümü olarak sizin misyonunuz çok farklı ve elinizden gelmeyecek hiçbir iş yok, önünüz sonsuza kadar açık diye düşünüyorum. Bugünkü sergiye katkısı olan öğrenci ve öğretim üyelerini de kutluyorum.” diye konuştu.

  Rektör Prof. Dr. Coşkun, konuşmasının ardından sergiyi gezerek eserler hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Seramik Bölümü 22 öğrencimizin birinci sınıftaki 28 çalışmasından oluşan ‘İmgenin Seramiği’ sergisinde, işlevsel olmayan, düşsel ve artistik çaydanlık ve çanak tasarımları yer alıyor. Sergi, güz dönemi boyunca AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gezilebilir.

   

  Önceki İçerikBolu’nun Cumhuriyet Dönemi’ndeki Halk Müziği Derlemeleri…
  Sonraki İçerik‘Anadolu Medeniyetinin Temeli Ahiliktir’