AİBÜ Öğrencilerinden Örnek Davranış

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) öğrencileri, Mevlana Ortaokulundaki öğrencilerin kitap ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldular. Çok sayıda kitap toplayarak okula bağışlayan öğrencilerimiz Mevlana Ortaokulunun kütüphanesinin yenilenmesine de katkı sağladılar.
    AİBÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği (İÖ) 3’üncü sınıf öğrencileri, Yrd. Doç. Dr. Eylem Eroğlu Doğan danışmanlığında topluma hizmet etkinliği düzenlediler. Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle Mevlana Ortaokulunun idarecileri Mehmet Yazkan, İbrahim Ercivan ve Dursun Yenin ile Türkçe öğretmeni Hatice Altunyurt’la görüşen öğrencilerimiz, en çok kitaba ihtiyaç duyan ortaokul öğrencileri için seferber oldular. Topladıkları kitapları Yrd. Doç. Dr. Doğan’la birlikte okula bağışlayan öğrenciler, yetersiz olan okul kütüphanesinin de yenilenmesine katkı sağladılar. AİBÜ öğrencileriyle birlikte kitapları raflara yerleştiren Mevlana Ortaokulu öğrencileri, bu dayanışmadan dolayı çok mutlu olduklarını söylediler.
    Bu paylaşma ve yardımlaşmada emeği geçenlere teşekkür eden Okul Müdürü Mehmet Yazkan, “AİBÜ öğrencileri bu etkinlikleriyle Bolu’nun hayırsever babası İzzet Baysal’ın adını taşıyan üniversitenin öğrencisi olduklarını göstermişlerdir.” dedi.

    Önceki İçerikSağlık Personeline Doğal Doğumun Önemi Anlatıldı
    Sonraki İçerikGerede MYO Öğrencilerinin Mezuniyet Coşkusu…