2017-2018 Ders Verme Hareketliliği Sonuçları Hk. Duyuru

  2017-2018 Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği Sonuçları

  DERS VERME HAREKETLİLİĞİ KRİTERLERİ

  2017-2018 ERASMUS+ DERS VERME HAREKETLİLİĞİ İLE İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR:

   

  • Ders verme hareketliliği, öğretim elemanlarının ders verecekleri alanları ile ilgili okullara yönelik olmalıdır.
  • Ders verme hareketliliği için hak kazanmış olup da gidemeyecek olanların durumlarını dilekçe ile en geç 30 Eylül 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Erasmus Koordinatörlüğü’ne bildirmeleri gerekmektedir.
  • Seçilen öğretim elemanının en geç 3 Kasım 2017 Cuma günü mesai bitimine  kadar, gitmeyi planladığı okuldan bir davetiye (mektup veya e-posta) alıp, Erasmus Koordinatörlüğü’ne teslim etmesi gerekmektedir. Aksi halde, yedeklerden ilk izleyene hak doğmuş sayılacaktır.
  • Öğretim Programının (Teaching Program) en geç 15 Aralık 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar gidilecek olan üniversiteye onaylatılmış olması gerekmektedir. Bu tarihe kadar onaylı bir öğretim programının Erasmus Ofisine teslim edilmemesi halinde, yedeklerden ilk izleyene hak doğmuş sayılacaktır. Bütçenin sınırlı olmasından dolayı, öğretim programı 3 işgünü olacak ve en az 8 ders saatini kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır.
  • Günlük hibe miktarları ve seyahat hibe miktarları hakkında web sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.
  • İlgili öğretim elemanının, gidilen okuldan öğretim programında belirtilen tarihler arasında en az 8 saat ders verilmiş olduğunu kanıtlayan imzalı ve mühürlü belgeyi (Confirmation Letter) döndüğünde Erasmus Ofisine teslim etmesi gerekmektedir. Aksi halde, ödenen tutarın geri iadesi için hukuki sürece başvurulması gerekecektir.
  • Ders verme hareketliliğinden hak kazanan öğretim elemanlarının ders verecekleri kurumlarda programları içerisinde bölümlerinin tanıtılması, derslerin kendi bölümlerindeki derslere ve sınıflara uygunluğu, staj hareketliliği için öğrenci gönderilmesinin uygunluğu, kendi bölümlerine öğrenci davet edilmesi vb konularda tanıtım ve araştırma yaparak gözlemlerini dönüşlerinde Erasmus Koordinatörlüğü Hareketlilik Koordinatörü eşliğinde öğrencileri, öğretim elemanları ve diğer bölüm koordinatörleri ile paylaşmaları için bir “Faaliyet Paylaşım Toplantısı” yapmaları beklenmektedir

   

  Önceki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Taziye Mesajı
  Sonraki İçerikMMG 2. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi