Zihin Engelliler Öğretmenliği AD Öğrencilerinin Mezuniyet Coşkusuna Rektör Alişarlı da Katıldı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Öğretmenliği Anabilim Dalı 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Ayaz’ın da katıldığı törende, Özel Eğitim Bölümü 20’nci dönem mezunlarını verdi.

  Kongre ve Kültür Merkezi Bordo Salonda düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Özel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlknur Çifci Tekinarslan, mezun öğrencilerimizi kutlayarak, “Bugün bizler için çok anlamlı ve değerli. Özel eğitim öğretmeni olmak çok önemli bir meziyettir. Öncelikle sabır, insan sevgisi ve hoşgörü gerektirir. Mezunlarımızın bütün bunlara sahip olduklarını düşünüyorum. Ve mezunlarımızın Türkiye’nin her yerinde gururla çalışarak AİBÜ’yü çok güzel temsil edeceklerine inanıyorum. Hepsinin yollarının açık olmasını diliyorum.” dedi.

  Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ise yaptığı konuşmada, 4 yıllık zorlu bir eğitim sürecinin ardından başarıyla mezun olan öğrencilerimizi ve hiçbir fedakârlıktan kaçmayarak onları yetiştiren ailelerini tebrik ederek, gelecek yaşamlarında başarılar diledi. Rektör Alişarlı, mezunlarımıza, “Zihin Engelliler Öğretmenliği gibi hakikaten çok özel bir bölümden mezun oldunuz” diyerek, özetle “Bunun kıymetini bilmenizi özellikle istirham ediyorum, çünkü eğitim vereceğiniz öğrenciler hakikaten özel insanlar. Zaten eğitim ve staj dönemlerinizde de bunu çok iyi kavramışsınızdır. Eğitim vereceğiniz öğrencilerinize karşı sabırlı olun, müşfik olun ve onlara kol kanat gerin. Çünkü, sevgi her şeyin ilacıdır. Engelli dediğimiz insanların aslında çok büyük başarılara imza attıklarına da şahit oluyoruz. Sizler, Türkiye’nin dört bir yanında görev alacaksınız. Devletimiz ve milletimiz için çok değerli insanlar yetiştireceğinize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

  Konuşmaların ardından ilk 3’e giren öğrencilerimiz Refika Özkaraman, Gamze Şen ve Nilay Şentürk ile Öğrenci Konseyi Başkanı Fatih Öztürk’e, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Ayaz, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fahri Kılıç, Özel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlknur Çifci Tekinarslan, Zihin Engelliler Öğretmenliği AD Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan Karabulut tarafından mezuniyet belgeleri ve teşekkür plaketleri takdim edildi.

  Önceki İçerikİngilizce Mütercim Tercümanlık, İlk Mezunlarını Verdi
  Sonraki İçerikAİBÜ Projesine Çanakkale 1. Proje Pazarı’nda Birincilik Ödülü