Aday Öğrenciler İçin “Üniversiteni Keşfet” YÖK Sanal Fuarı Başladı

  Üniversite tercihi yapacak adaylar, sanal fuara bugünden itibaren 7 Ağustos’a kadar “https://sanalfuar.yok.gov.tr” adresinden erişim sağlayabilecek.

  Bolu Abant İzzet baysal Üniversitesi olarak fuarda 137 nolu kısımda yerimizi aldık. Standımıza https://sanalfuar.yok.gov.tr/stand/137 linki üzerinden ulaşılabiliyor.

  Tercih yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının dijital ortamda tanıtılmasına yönelik Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020” başladı.

  YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, 7 Ağustos’a kadar sürecek sanal fuarla, salgın dolayısıyla oluşabilecek riskleri de dikkate alarak öğrencilere tercih edeceği programın üniversitelerce dijital ortamda yakından tanıtılması hedefleniyor.

  YÖK’ün koordinesinde 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilen sanal fuarda yükseköğretim kurumları canlı tanıtım etkinlikleri yapıp, öğrenci adaylarıyla sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirecek. Sanal fuara katılan üniversiteler ayrıca öğrencileri merak ettikleri hususlarda canlı sohbet yoluyla da bilgilendirme imkanı bulacak.

  Üniversite tercihi yapacak gençlere yükseköğretim kurumları, programlar, bölümler, konaklama ve burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkanların anlatılmasının hedeflendiği sanal fuara “https://sanalfuar.yok.gov.tr” adresi üzerinden ulaşılabilecek.

  Önceki İçerikTaziye Mesajı (Zeki Tuncel’in Babasının Vefatı)
  Sonraki İçerikTaziye Mesajı (Ali Kaya’ın Annesinin Vefatı)