Yabancı Öğrencilerimiz Bursa’yı Gezdiler

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) eğitim gören yabancı öğrencilerimiz, Üniversitemizin Uluslararası Öğrenci Ofisi tarafından, doğal ve tarihi zenginliklere sahip önemli kentlerimizden olan Bursa’ya düzenlenen geziye katıldılar. Günü birlik Bursa gezisinde eğlenceli ve keyifli vakit geçiren 20 öğrencimiz, birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı da buldular.

    Uzman Tuba Tiğrek gözetiminde saat 05.45’te Bursa’ya doğru otobüsle yola çıkan öğrencilerimiz, öğle saatlerinde vardıkları kentte ilk olarak, UNESCO Dünya Mirasları arasında da yer alan Cumalıkızık Köyü’nü gezdiler. Taş döşeli daracık sokaklarında Osmanlı’nın ilk dönemlerine ait ve köyün kendine özgü,  genellikle 3 katlı, kafesli veya cumbalı evlerini gezen öğrencilerimiz daha sonra şehir müzesini ziyaret ettiler.

    Uludağ Üniversitesi’nden iki öğrencinin rehberliğinde kenti gezen öğrencilerimiz, Bursa’nın tarihi semtlerinden Tophane’yi dolaştılar ve ünlü Saat Kulesi’nde fotoğraf çektiler. Ardından Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan 20 kubbeli Ulu Cami ile Çelebi Mehmet için yaptırılan ve duvarları turkuaz renkte çinilerle bezeli Yeşil Türbe’yi ziyaret eden öğrencilerimiz, Şehreküstü ile şehrin diğer cami ve külliyeleri hakkında da bilgi aldılar. Gezi kapsamında bol bol fotoğraf çeken ve doğal ve tarihi zenginliklerle dolu Bursa şehrini tanımaya çalışan öğrencilerimiz, eğlenceli seyahatin ardından gece yarısı Bolu’ya döndüler.

    Önceki İçerikEBYS Eğitimi Duyurusu
    Sonraki İçerik2015-2016 Akademik Yılı Erasmus Programı Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Başvuruları Hk. Duyuru