Vizyoner Genç KÖK Projesi Başvuruları Devam Ediyor

  T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın Vizyoner Genç KÖK Programı, Savunma Sanayii’nin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağına; donanım ve özgüven sahibi, sorumluluk alan, inisiyatif kullanan bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

  Kök’ten Gelen Yetenek, Köklü Bir Tecrübeyle Buluşuyor!

  Kişisel gelişim, Öğrenciyken öğrenme ve Kariyer alanlarını bünyesinde toplayan (KÖK) Projesi ile amaç; üniversite öğrencilerini, okulun ilk yıllarından itibaren gelecekte çalışacağı iş ortamına hazırlamak; bir yandan savunma sanayine yetişmiş insan kaynağı sağlarken, bir diğer yandan da öğrencilerin mezun olduktan sonra yaşayacağı kararsızlık ya da yanlış iş seçiminden kaynaklı zaman kaybını ortadan kaldırmaktır.

  “İlk başvuru 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü başlayacak ve 26 Eylül 2021 Pazar günü sona erecek. Programa kabul edilen adayların ilanının ardından, sponsor firmalar tarafından atanan 50 usta, programa kabul edilen 50 çırak ile eşleştirilecek.”

  Artık Kayıp Nesiller Olmayacak! Farkında Nesiller Olacak!

  Savunma Sanayii sektöründe 360 derece gelişimi benimseyen bu model ile üniversite öğrencilerine daha birinci sınıftayken ulaşılacak; öğrencilerin yetenekleri ve potansiyelleri ortaya çıkarılacak.

  Projeye dahil olan öğrencilere; burs desteği başta olmak üzere Savunma Sanayii firmalarında staj yapma imkanı, aday mühendislik programları için öncelikli olarak değerlendirilme şansı, usta-çırak görüşmeleri ile iş hayatına hazırlanma, teknik ve kişisel gelişim eğitimleri verilecek. Saha gezileri ve vizyon konuşmaları gibi farklı etkinliklerle de farklı deneyimler yaşamaları sağlanacak.

  Köklü Tarihimizin Yapıtaşları Usta-Çıraklar, KÖK’te Yeniden Hayata Dönüyor!

  Yine her bir öğrenci çırak olarak değerlendirilip, sponsoru olan firmadan bir usta ile eşleştirilerek, 3 yıl sürecek bir yol arkadaşlığı hayata geçirilecek. Usta çırağa, Savunma Sanayii vizyonu kazandırmak için gerekli yönlendirmelerde bulunacak, ekosistemi tanıtacak, çırağın kendisini bulmasına yardımcı olacak ve sektöre hızlı bir aidiyet kazanabilmesi için bilgi ve tecrübelerini aktaracak.

  Ayrıca, projeye özel bir “yetkinlik gelişim sistemi” olarak tasarlanan Educatet Platformu üzerinden de usta ile çırak görüşmeleri gerçekleşecek, hibrit bir çalışma modeli benimsenecektir.

  KÖK’ün “İLK”lerinden Biri Olmaya Var Mısınız?

  KÖK’e başvurularınızı vizyonergenc.com adresi üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca detaylı bilgi
  için iletisim@vizyonergenc.com adresine mail yoluyla ulaşılabilirsiniz

  Bilgi için: vizyonergenc.com / iletisim@vizyonergenc.com

  Önceki İçerikDiyanet’in Hazırladığı Tefsir Kitabına BAİBÜ’den Önemli Katkı  
  Sonraki İçerik2021-2022 Akademik Yılı Yabancı Dil ( İngilizce I-II ) Muafiyet Sınavı Hk. Duyuru