Ünlü Sanatçıların Sanat Eserleri BAİBÜ Duvarlarını Süslüyor

  Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Topluluğu (GÜSAT) üyesi öğrencilerimiz, yeni Kütüphane binasına ait trafo merkezine, ünlü Karikatürist Muhittin Köroğlu’nun “Şimdi çevre zamanı” temalı karikatürlerini duvar resmi çalışması olarak uyguladı.

  Bugün devam eden çalışmaları; Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Mustafa Yaman ile akademisyenler yerinde izlediler ve öğrencilere kolaylıklar dilediler.

  Eğitim Fakültesi Resim İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi İlknur Karageyik danışmanlığında gönüllü olarak çalışan GÜSAT üyesi öğrencilerimiz, trafo merkezinin dış duvarlarına, Muhittin Köroğlu’nun 4 karikatür çalışmasını duvar resmi olarak uyguladılar.

  “Şimdi Çevre Zamanı” temasıyla açtığı pek çok sergide, çevre sorunlarına dikkat çeken Muhittin Köroğlu’nun izniyle gerçekleştirilen çalışmada, ünlü karikatüristin, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı tarafından seçilen 4 ünlü eseri kullanıldı.

  İlk çalışma, 18 Ekim Cuma günü, 30 öğrencimiz tarafından gerçekleştirildi. Bugün yapılan ikinci çalışmada ise 20 öğrencimiz, trafo merkezinde gerçekleştirdikleri duvar resmi çalışmasını başarıyla tamamladılar.

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Gölköy kampüsündeki benzeri binalarda, duvar resmi uygulama çalışmasının devam etmesi planlanıyor.

  Önceki İçerikÖğretim Elemanı Nihai Değerlendirme Sonuçları
  Sonraki İçerikKıbrıscık Araştırmaları ve Halk Kültürü Sempozyumu İçin Araç Kaldırılması Hakkında Duyuru