Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’de BAİBÜ’ye Büyük İlgi

  YÖK tarafından bu yıl üniversite tercihi yapan adaylar için ilk kez gerçekleştirilen ve üniversitelerin ve bölümlerinin dijital ortamda tanıtıldığı “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020”de, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin (BAİBÜ) standına ilgi büyük oldu.

  YÖK, Kovid-19 pandemisi nedeniyle üniversite tercihi yapan öğrencilerin sağlıklarını riske atmamak için, üniversiteleri ve programları aday öğrencilere, dijital ortamda ilk kez düzenlediği sanal fuarla tanıttı.

  YÖK koordinatörlüğünde, 4-7 Ağustos 2020 tarihleri arasında 200 yükseköğretim kurumunun katılımıyla düzenlenen sanal fuarda, üniversite temsilcileri canlı tanıtım etkinlikleri yaptılar; öğrenci adayları ile sesli ve görüntülü görüştüler. Üniversiteler aynı zamanda adayları, merak ettikleri konularda canlı sohbetlerle bilgilendirme imkânı buldular.

  Aday öğrenciler, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin sanal standına,  https://sanalfuar.yok.gov.tr/stand/137 linki üzerinden ulaştılar. Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarını dijital ortamda ilk kez bir araya getiren “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020” ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi sanal standına, tercih yapacak öğrenci adayları ve ailelerinin ilgisi büyük oldu.

  Bölüm ve programlar, yurt ve burs imkânları ile sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere yükseköğretimde öğrencilere sunulan imkânların anlatıldığı sanal fuarda, üniversitemizi yaklaşık 3 bin 200 aday ziyaret etti.

   

  Önceki İçerikRektör Alişarlı’dan Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Bektaş’a ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti
  Sonraki İçerikÜniversite Adaylarına BAİBÜ’den Erasmus+ Kapsamında Yeni Fırsatlar