Üniversitemizde “Kariyerine Işık Tut” Projesi Protokolü İmzalandı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bolu Altındağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Programı Proje Okulu arasında “Kariyerine Işık Tut” projesinin protokolü imzalandı. Proje kapsamında, başarılı öğrenciler meslek seçimleri ve kariyerlerine katkı sağlamak amacıyla 1 gün süresince üniversitemizde misafir öğrenci olacaklar ve fakülte ve bölümlerimizi tanıma imkanına kavuşacaklar.

  Bolu Altındağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Recep Hoşcan, proje yürütücüleri Matematik Öğretmeni Ümit Fedai Akkaya ve Biyoloji Öğretmeni Mine Açar Özçelik ile okulun Amatör Astronomi ve Bilim Topluluğu öğrencileri, projenin başlaması sebebiyle Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı makamında ziyaret ederek projeye desteklerinden ötürü kendisine teşekkür ettiler.

  Proje kapsamında öğrenciler, üniversitemiz de belirlenmiş derslere katılıp hayallerindeki meslekler hakkında öğretim elemanlarından bilgi alarak deneyim sahibi olacak; Bunun sonucunda geleceğe dönük tercihlerinde doğru karar vermek istedikleri bölümü önceden tanıma şansına sahip olacaklar.  Ayrıca eğitim kapsamında araştırma-uygulama merkezlerini gezip kütüphane hizmetlerinden yararlanabilecek.

  Protokol kapsamında, ilk grup 21 Şubat Perşembe günü üniversitemizde misafir öğrenci olacak. İlk  pilot uygulaması üniversitemizde yapılan “Kariyerine Işık Tut” projesinin, gelecek yıl talepler doğrultusunda diğer okullarda da yaygınlaştırılması hedefleniyor.

   

  Önceki İçerikİletişim Eğitimi / Konferans
  Sonraki İçerikSelçuk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yavuz Selvi Üniversitemizde Konferans Verdi