Üniversitemizde Eğitim Gören Uluslararası Öğrenciler Tanışma Yemeğinde Buluştu

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) dünyanın 59 farklı ülkesinden gelerek üniversite eğitimi alan öğrenciler tanışma yemeğinde Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ile bir araya geldi.

  BAİBÜ Sosyal Tesislerinde düzenlenen akşam yemeğine,  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Ayaz, Prof. Dr. Mustafa Yaman, Genel Sekreter Doç. Dr. Samettin Gündüz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Him, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhsin Halis, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Halit Karatay ve çok sayıda Uluslararası öğrenci katıldı.

  BAİBÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu (BAİBÜ-ISA) Başkanı Brisilda Muho yaptığı konuşmada “Bugün burada hepinizle bir araya gelmek bziler için büyük mutluluk. Öncelikle Üniversitemize yeni gelen arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Yolculuk çok uzun, bu zorluğa rağmen başarabileceklerine eminim, burada bugün topluluğumuzun sıcaklığını hissettirmek, birbirimizle kaynaşmak için keyifli bir akşam olacağını düşünüyorum. Ayrıca Türkiye’ye geldiğimiz günden beri her zaman yanımızda olan bizlere destek olan kıymetli hocalarımıza ve bizlere bu etkinliği sağlayan kıymetli rektörümüze çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  ISA Akademik Danışmanı Öğr.Gör. Çağrı Çamsarı ise, “Bu etkinlik sizler için organize edilmiş değerli bir çalışma ve çok mutluyum ki böyle bir dinamik bir grub ile çalışıyorum, bu tür çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” diyerek öğrencilere her türlü sorunların çözümünde destek olacaklarını ifade etti.

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ise konuşmasında “Bolu’ya Üniversitemize uzak yerlerden, hem aileniz hemde sizler büyük fedakârlıkları göze alarak geldiniz. Niçin geldiğinizi ve dönerken ne tür bir misyon üstleneceğinizi ne tür sorumlulukların sizlere yükleneceğinin farkında olmanızı istiyorum. Buradaki zamanınızı iyi değerlendirmenizi ve başarılı olmanız ümid ediyoruz” dedi. Memleketlerine döndükleri zaman her bir öğrencinin ülkesinde üst düzey görevler almalarını arzu ettiklerini söyleyen Alişarlı, “Bunun temelinde burada aldığınız eğitim yatıyor, iyi bir üniversitede bulunuyorsunuz. Akademik kadrosu ve imkânları çok iyi olan sakin bir şehirde okuyorsunuz, o yüzden zamanınızı çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor” şeklinde konuştu. Öğrencilerin her türlü sıkıntılarında hiç çekinmeden kendilerine başvurmalarını isteyen Alişarlı, “Biz istiyoruz ki mutlu bir şekilde buradan ayrılın, sizlere tüm desteğe açığız. Sizlerle birlikte bulunmaktan mutluluk duyuyoruz, inşaallah nice güzel günlerde yeniden birlikte oluruz” diye konuştu.

  BAİBÜ-İSA Başkanı Brisilda Muho, günün anısına Rektör Alişarlı’ya ISA Amblemi bulunan duvar saati taktim etti. Yemeğin ardından öğrenciler Rektör Alişarlı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Önceki İçerikUyuşturucu Maddelerden Korunma Yolları Anlatıldı
  Sonraki İçerikŞampiyon Sporcular Deneyimlerini BESYO Öğrencileri ile Paylaştılar