Üniversitemiz TEKNOFEST Karadeniz’de

  Bu yıl beşincisi düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST Karadeniz’e Üniversitemiz de katılıyor.

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile tarafından düzenlenen TEKNOFEST Karadeniz, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda başladı. 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan organizasyona bölge halkı yoğun ilgi gösteriyor. Yerli üretimin ön plana çıktığı festivalde; Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayisi, savunma sanayisinde yerli ve milli üretimi yapılan uydular, insansız savaş araçları, helikopter ve diğer teknolojik ürünler sergileniyor.

  Rektör Alişarlı Ziyaretçilerle Bizzat İlgilendi

  Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, bilim ve teknoloji yarışmalarının gerçekleştirildiği TEKNOFEST Karadeniz’de açılan ve büyük ilgi gören Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi standında ziyaretçilerle bizzat ilgilendi. Alişarlı, Ayvaz Elektromobil’i inceleyen ziyaretçilere tasarım ekibi ile araç hakkında bilgiler aktardı.

  Ayvaz’a ‘Tanıtım ve Yaygınlaştırma’ Ödülü 

  Üniversitemiz standında sergilenen 2017 yılından bu yana TEKNOFEST Elektrikli Araç Yarışlarında BAİBÜ’yü başarıyla temsil eden Ayvaz Elektromobil ekibi, Elektromobil kategorisinde yapılan yarışlarda bu yıl ‘Tanıtım ve Yaygınlaştırma’ ödülü almaya hak kazandı.

  Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. Rıfkı Terzioğlu danışmanlığında 25 kişilik Ayvaz ekibimiz, Makine Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinden oluşuyor.

  Mekanik aksamının tamamı aracın ön kaputunda yer alan Ayvaz Elektromobil’in motor dahil olmak üzere motor sürücü, BYS, AKS ve fren sistemi yerli tasarım ve malzemeden oluşuyor.

  BAİBÜ Standına Büyük İlgi

  TEKNOFEST Karedeniz’de Üniversitemizi, Ayvaz Elektromobil’in ekibi yanı sıra Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelinden oluşan ekip temsil ediyor. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni başarıyla temsil eden ekip, büyük ilgi gören stantta yarışmacıların ve teknoloji meraklılarının sorularını cevaplıyor.

  Önceki İçerikTaziye Mesajı (Dursun Tekdemir’in kayınvalidesinin vefatı)
  Sonraki İçerikTürk Halk Müziği Konseri