Üniversitemiz Kontenjanları Büyük Oranda Doldu

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla üniversitemize yerleşen öğrenci sayısı ile doluluk oranları belli oldu.

  Bu yıl yerleştirme sonuçlarına göre BAİBÜ diğer üniversitelere göre tercih edilen üniversiteler arasında yine yüksek oranıyla dikkat çekti. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan bölümler hariç bu yıl toplam 6.088 kontenjanı bulunan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne 5075 öğrenci yerleşti. Bu sonuçla üniversitemizin doluluk oranı yaklaşık %83 oldu.

  BAİBÜ’de Yeni Açılan Bölüm ve Programlar %100 Doluluk Oranıyla Rağbet Gördü

  Üniversitemizde yeni açılan ve 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında ilk kez öğrenci alan; Hukuk, İlahiyat (Arapça), Kimya Mühendisliği (İngilizce) bölümleri ile ile Bolu Teknik Bilimler MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri, Gerede MYO Özel Güvenlik ve Koruma, Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri MYO İlk ve Acil Yardım programlarında yerleştirmeler %100’e yaklaşan doluluk oranıyla gerçekleşti.

  Ek Yerleştirmelerle %95 Doluluk Bekleniyor

  YÖK bu yıla mahsus olarak iki kez ek yerleştirme yapılacağını duyurdu. Ek kontenjan başvurularının tamamlanmasıyla Üniversitemizin doluluk oranının yaklaşık %95’e yükselmesi bekleniyor. Kayıtların sona ermesiyle yeni öğrenci sayısı ve genel öğrenci sayıları tam olarak belli olacak.
  Üniversitemize kayıtlar; www.turkive.gov.tr web adresinden, 04-08 Eylül 2021 Saat: 23.59’a kadar, E-kayıt kayıt yapmakta sorun yaşayan öğrenciler için 06-10 Eylül 2021 Saat 17.00’ye kadar ilgili Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokullarında şahsen müracaat ile yapılacaktır.

  Önceki İçerikBAİBÜ Proje Destek Ofisi E-Bülteni 11. Sayısı Yayınlandı
  Sonraki İçerikBAİBÜ’nün Dünya ve Türkiye Üniversiteleri Arasındaki Başarısı Devam Ediyor