Üniversitemiz İki Türkiye Şampiyonası’ndan Ödüllerle Döndü

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) sporcuları, üniversiteler arası Türkiye şampiyonalarından ödüllerle döndü.

  Üniversitemiz Muaythai takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından 24 Şubat 2019 – 1 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ve 52 üniversiteden 350 sporcunun yarıştığı Türkiye Üniversiteler Arası Muaythai Şampiyonası’nda 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

  Arş. Gör. Nuh Osman Yıldız koordinatörlüğünde şampiyonada üniversitemizi BESYO’dan Takım Kaptanı ve Antrenör Ümit Gök, 63 kg B Kategorisinde gümüş madalya alan Engin Özçelik, 67 kg B Kategorisinde bronz madalya alan Murat Yazıcı, Arif Fırat Fidan, Mehmet Ceylan, 60 kg A Kategorisinde gümüş madalya alan İlahiyat Fakültesi’nden Alpaslan Eraslan ile 75 kg B Kategorisinde gümüş madalya alan İİBF’den Salih Akman temsil etti.

  Kayaklı Koşu Erkek Takımımız ise, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 14 – 15 Şubat 2019 tarihlerinde Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen Üniversiteler Arası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde; öğrencimiz Hamit Tarık Aydın ise bireysel kategoride 3’üncü oldular. Kayaklı Koşu’da üniversitemizi öğrencilerimiz Cemal Çetinkaya, Seyit Zeki Güldemir, Murat Tetik ve Hamit Tarık Aydın temsil ettiler.

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi olarak akademisyenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

  Önceki İçerikÜniversitemizde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Sergi ve Konferans…
  Sonraki İçerikKişisel Gelişim Zirvesi’ne Büyük İlgi…