Üniversiteler Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

  İlk kez Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) düzenlenen Üniversiteler Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası sona erdi. 3 gün süren şampiyonada, 62 üniversiteden 96’sı kadın 388 sporcu mücadele etti. ‘Low Kick’ ve Point Fighting’ dallarında yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgeleri, AİBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda (BESYO) düzenlenen törenle verildi. AİBÜ BESYO öğrencisi Yüksel Yaman da artı 70 kilo kadınlarda Türkiye ikincisi olarak Üniversitemizi başarıyla temsil etti.

  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Türkiye Kick Boks Federasyonu iş birliğiyle, 17-19 Nisan tarihleri arasında Üniversitemizde Kick Boks Şampiyonası düzenlendi. Türkiye’de ilk kez düzenlenen şampiyonanın açılış törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Türkiye ve Dünya Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, AİBÜ BESYO Müdürü Doç. Dr. Ümid Karlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan ile akademisyenler, öğrenciler ve sporseverler katıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan şampiyonanın açılışında konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş, Türkiye’de ilk defa Bolu’da düzenlenen organizasyon dolayısıyla mutlu olduklarını belirterek, “Ülkemizin dört bir yanından yüzlerce genç kardeşimiz sadece birbirleri ile yarışmak, mücadele etmek için bir araya gelmiyor. Bugün ülkemizin 62 üniversitesinden bu turnuvaya iştirak eden gençlerimiz aynı zamanda sporun kardeşlik, dostluk, arkadaşlık olduğu mesajını Türkiye’ye ve Dünya’ya gösteriyor.” diye konuştu. Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ise Türkiye’de ilk kez Üniversitemizde düzenlenen bu şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti ve tüm sporculara başarılar diledi. Konuşmaların ardından Rektör Coşkun ve Salim Kayıcı’ya, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun teşekkür plaketi takdim edildi.

  Açılışın ardından AİBÜ BESYO’da başlayan müsabakalar, 19 Nisan Pazar günü düzenlenen törenle sona erdi. Müsabakalarda, Low Kick dalında erkekler 51 ile artı 91 kilo, kadınlar 48 ile artı 70 kilo arasında; Point Fighting dalında ise erkekler 57 ile artı 94, kadınlar 50 ile artı 70 kiloda madalya mücadelesi verdiler.

  Önceki İçerikAİBÜ Halkoyunları Ekibinin Başarıları Devam Ediyor
  Sonraki İçerikSportif Başarılar, Güreş’te de Devam Etti