TÜBA-GEBİP Ödülleriyle Gururlandık

  Türkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA) ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’nü (GEBİP) kazananlar arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden iki isim yer aldı. AİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müjgan İnözü ile mezunumuz Doç. Dr. Mehmet Zahmakıran, Türkiye’nin en saygın ve önemli bilim kuruluşlarından biri olan TÜBA’nın 2013-2014 GEBİP Ödülü’ne layık görüldüler.

  Uluslararası nitelikte bilimsel araştırma ve çalışmalar yapan genç bilim insanlarını desteklemek amacıyla her yıl düzenlenen ve ülkemizdeki en prestijli ödüllerden biri sayılan GEBİP ödülünü, öğretim üyemiz Doç. Dr. Müjgan İnözü, psikoloji alanında aldı. Doç. Dr. İnözü, 13 ülkeden alanında uzman 19 araştırmacının oluşturduğu ‘The Research Consortium on Intrusive Fear’ (RCIF) adlı araştırma grubuyla birlikte yürüttüğü obsesif-kompulsif bozukluk alanındaki uluslararası çalışmaları sonucu ödüle hak kazandı.

  AİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden 2002 yılında mezun olan ve halen Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde görev yapan Doç. Dr. Mehmet Zahmakıran ise Anorganik Kimya-Nanokimya-Kataliz Kimyası alanında aynı ödülü aldı. Öte yandan Doç. Dr. Zahmakıran, Bilim Akademisinin Genç Bilim İnsanları Programı 2014 BAGEP ödülünü de kazandı.

  Doç.Dr. İnözü ve Doç. Dr. Zahmakıran, ödüllerini 23 Haziran’da Ankara’da düzenlenecek törenle alacaklar.

  Elde ettikleri başarıyla üniversitemize büyük gurur yaşatan öğretim üyelerimizi kutluyor, bu başarılarının devamını diliyoruz.

  Önceki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Yardım Kampanyası
  Sonraki İçerik‘Eğitim Fakültesinden Eğitime Destek Projesi’ Başarıyla Tamamlandı