TEKNOFEST Girişim Programı Başvuruları Devam Ediyor

  Türkiye’nin, adil bir dünya adına savunduğu tezleri daha gür seslendirebilmek, ekonomisini güçlendirmek ve her alanda bağımsız olabilmek için Milli Teknoloji Hamlesi’ni gerçekleştirmesinin kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz.

  T3 Girişim Merkezi ve TEKNOFEST olarak teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini amaç edinmekteyiz.

  TEKNOFEST Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali kapsamında T3 Girişim Merkezi yürütücülüğünde 2018, 2019, 2020, 2021 yıllarında TEKNOFEST bünyesinde düzenlenen yarışmalara katılarak finale kalan takım veya takım üyelerine özel TEKNOFEST Girişim Programı düzenlenmektedir.

  Bu kapsamda hayata geçirmek istediği iş fikri olan, alacağı destekler ile fikrini olgunlaştırarak girişime dönüştürmek isteyen ekiplere 100.000 ₺ hibe destekli Ön Kuluçka Destek Programı ve hali hazırda geliştirdikleri projeler ile şirket kurmuş ekiplere 200.000 ₺ hibe destekli Hızlandırma Destek Programı olmak üzere 2 farklı destek programı hazırlanmıştır.

  Seçilen ekiplere hibe desteğinin yanı sıra girişimcilik eğitimlerinden alanında uzman ve yönetici mentor görüşmelerine, ofis ve patent desteğinden yatırımcı ve iş birliği görüşmelerine kadar 12 farklı imkân ve olanak sağlanmaktadır.

  1- Ön Kuluçka Destek Programı

  TEKNOFEST yarışmalarında finale kalan üniversite ve üzeri seviyedeki takım veya takım üyelerine girişimciliğin özendirilmesini, geliştirdikleri TEKNOFEST projesi veya farklı projelerini uluslararası rekabet gücüne sahip, inovasyon odaklı, teknoloji düzeyi yüksek, ticari değeri doğrulanmış, pazarlanabilen ürün ya da hizmete dönüştürebilen girişimlerin kurulması amaçlamaktadır.

  2- Hızlandırma Destek Programı

  TEKNOFEST yarışmalarında finale kalan üniversite ve üzeri seviyedeki takım veya takım üyelerinin yarışmaların ardından kendi projesi veya farklı proje üzerinde çalışarak şirket kurmuş ve Ar-Ge çalışması yürüten veya ticari ürün ya da hizmetini pazara sunmuş projelerini ileri seviyeye taşınması amaçlanmaktadır.

  Ayrıntılı bilgi ve başvuru için buraya tıklayınız. 

  Program Son Başvuru Tarihi: 28 Mart 2022, Saat 23.59

  Önceki İçerikGüney Afrikada Sömürge Dönemi Müslüman Kimliği / Seminer
  Sonraki İçerikBAİBÜ’den Dünya Down Sendromlular Günü’ne Özel Etkinlik